Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Yurtdışı Yapılabilecek İşler

Yurtdışı Yapılabilecek İşler

Yurtdışında Yapılabilecek İş Fikirleri

Herkesin yurtdışına çıkma ve yurtdışı iş yapma hayali vardır. Ancak belirli bir süre bile gidilse ciddi paralar gerektirir. Böyle bir durumda özellikle gençler yurtdışı seyahatini çalışarak da değerlendirebilirler. Hem çalışıp hem de gidilen ülkenin tadını çıkarmak oldukça keyifli olacaktır. Yapılabilecek ufak tefek işler ise ciddi para kazanmayı bile sağlayabilir. Bunun için biraz cesaret biraz da yabancı dil yeterde artar bile. Ayrıca geçici değil kalıcı olarak ülkeye yerleşme planı varsa da değerlendirilebilecek bu işler sanıldığı kadar zor da değil. İşte yurtdışında yapılabilecek o işlerden bazılar.

Otel Görevlisi

Yurtdışında hem butik hem de tatil yörelerindeki otellere sürekli eleman alımları yapılmakta. Türk gezginlerin de iyi paralar kazanabileceği bu sektör bazı kriterleri de beraberinde getiriyor. Örneğin iyi yemek yapan biri bu otellerin birinde mutfak şefi olarak çalışabilmektedir. Özellikle Asya ülkeleri ve Almanya’ da otel mutfaklarında çalışanların yüzde 35’ini Türkler oluşturuyor. Bunun yanında housekeeping ya da garson olarak da rahatlıkla bu işletmelerde para kazanılabilir.

Animatör

Özellikle Amerika, Hollanda ve Almanya gibi ülkelerde her köşe başında bir animatörlük firması ile karşılaşmak mümkün. Üstelik yapılacak tek şey ise kostüm giyerek bir açılışa ya da partiye gitmek. Her ne kadar ülkemizde geçici iş gözü ile bakılsa da bu ülkelerde bu meslekten emekli olanların sayısı hiç de küçümsenecek kadar değil.

Cankurtaran

İyi yüzme bilenler mutlaka bunu yurtdışında değerlendirmeliler. Deniz ya da okyanus kıyısı bir ülkeye gidiliyor ise cankurtaran olmak iyi bir fikir. Üstelik kazancı da bir hayli tatmin edici… Ancak cankurtaran olmak isteyen kişi bazı sınav ve testlere tabi tutulur. Başarılı olanlar da kısa bir süre eğitim alarak işlerinin başına geçerler.

Gişe Görevlisi

Sinema, tiyatro, konser gibi faaliyetlerin yürütüldüğü mekanlarda gişe görevlisi olarak çalışmak da bir diğer iş imkanı. Üstelik Avrupa ülkelerinde bu gişelere bırakılan bahşişler de oldukça dolgun. Tek yapılması gereken bileti keserek karşı tarafa para karşılığı uzatmak… Genellikle gençlerin tercih ettiği bu meslek farklı yan haklar da tanıyor. Örneğin ücretsiz sinema ya da konser bileti gibi…

Bir önceki yazımız olan En Çok Kazandıran Yurtdışı İşler başlıklı makalemizde en çok kazandıran işler, Yurtdışı İş İlanları ve yurtdışı işler hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yurtdışı Yapılabilecek İşler Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.