Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Yurtdışı Vasıfsız İşçi Arayan Firmalar

Yurtdışı Vasıfsız İşçi Arayan Firmalar

Yurtdışı İş İlanları ve Firmalar

Ülkemizde her alanda olduğu gibi vasıfsız içi alanında da yurtdışına süreli veya süresiz yoğun göç yaşanmaktadır.
Bir çok işçinin hayali yurtdışında iş bulmaktır. Vasıflı işçiler bu konuda pek fazla sorunla karşılaşmazken, vasıfsız işçiler için bu süreç biraz daha zorludur. Gerek kendisini yurtdışına götürecek firmayı bulması, gerek kendisinin yapabileceği işi veya iş ilanını bulması olayları daha da karmaşıklaştırır ve zorlaştırır. Bir önceki makalemizde bahsettiğimiz gibi ülkemizi global anlamda temsil eden bir çok firma bulunmaktadır bu firmalara sitemiz vasıtası ile bir önceki makalemizden ulaşabilirsiniz. Şimdi bu firmaladan bir kaç örnek verelim.

  • Ukrayna’ya işçi götüren DEMİR İNŞAAT,
  • Cezayir’e işçi götüren ASLANYAPI, GÜRBAĞ İNŞAAT, YAPI MERKEZİ, KUZU GRUP, MAPA İNŞAAT, KAYI İNŞAAT,
  • Mısır’a işçi götüren LİMAK İNŞAAT,
  • Türkmenistan’a işçi götüren POLİMEKS İNŞAAT,
  • Yine Türkmenistan ve Rusya’ya işçi götüren RÖNESANS İNŞAAT

Yurtdışında Tercih Edilen Meslekler

Bu firmalar çeşitli alanlarda yurtdışı vasıfsız işçi alımı da yapmaktadır. Bu alanlara örnek verecek olursak elektrikten inşaat işçilerine, yapı malzemelerinden mekanik alanlara kadar envai çeşit alanda işçi gücü gerekmektedir. Ülkemizi global anlamda temsil eden bu firmalar bu iş alanlarıyla birlikte diğer bir çok işçi gücü gerektiren alanlarla da vasıfsız işçi gücünü ve ihtiyacını ülkemizden işçi götürerek karşılamaktadır. Ailesine daha iyi bir yaşam sunmak adına yurtdışında iş arayışa giren vasıfsız işçiler sitemiz vasıtası ile gerekli şirketlere ve iş ilanlarına ulaşabilmektedir. Gerek ülkemizdeki işsizlik problemi nedeniyle işsiz işçi sayısının yoğun olması ve bu sebepten ötürü düşük ücrete çok yüksek saatlerde çalıştırılan işçiler, gerek savaş nedeniyle göç dalgasının hedefi olan ülkemizdeki çok düşük ücrete daha fazla çalışan mülteciler, gerek iş standartlarının olması gerekenden çok çok daha aşağı da olması, gerek işverenlerin işçilere karşı olumsuz ve negatif tutumu vasıfsız işlere çıkış yolunu yurtdışına gitmek olarak göstermektedir.

Yurtdışı İşçi Alan Ülkeler

Bir çok ülke Türk firmaları ile anlaşma büyük ölçekli iş anlaşmaları yapmaktadır. Bu ülkelere örnek verecek olursak; Ukrayna, Kuveyt, Arabistan, Rusya, Kazakistan gibi bir çok ülke Türk firmaları ile büyük çaplı iş anlaşmaları yapmıştır. Bu firmalar her sene işçi gücünün gerektiği belirli dönemler de işçi alımı yapmaktadır. Yabancı ülkelerin ülkemizdeki firmalarla anlaşması sonucu vasıfsız işçilere iş kapısı doğmaktadır. Anlaşmanın ve işin büyüklüğüne göre vasıfsız işçi alımı rakamları belirlenmemektedir fakat genelde büyük anlaşmalar yapılmakta ve çok sayıda işçi alımı yapılmaktadır. Eğer vasıfsız bir işçi iseniz ve yurtdışında iş arıyorsanız en son gelişmeleri ve iş ilanlarını takip etmek için doğru yerdesiniz. İnternetin her alanda etkili olduğu gibi bu alanda da etkili olması sebebiyle sitemizi düzenli olarak takip ederek en son iş ilanlarına ve şirketlerin yaptığı büyük ölçekli iş anlaşmalarına sitemiz vasıtasıyla ulaşabilir en son gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Yurtdışı İş İlanları ilgili başvurularda bulunabilmek için https://www.yenibiris.com/is-ilanlari?yurtdisi=1 adresini ziayret edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Vasıflı Vasıfsız Yurtdışı Personel Arayan Firmalar başlıklı makalemizde vasıfsız yurtdışı iş ilanları, yurtdışı iş ve yurtdışı iş ilanları 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

  1. Naim dedi ki:

    Selam aleyküm ben inşaat kalıp duvar demir ustasiyim arapça dil biliyorum yurtdışda çalışmak istiyorum çalıştığım ülkeler Arabistan Dubai Libya ırak proje okuyorum inşallah hayırlı bir cevap beklerim saygilar

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.