Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ağustos 2017, Salı

Yurtdışı Mobilya Ustası Arayan Firmalar 2017

Yurtdışı Mobilya Ustası Arayan Firmalar 2017

Yurtdışı Mobilya Ustası Arayan Firmalar

Mobilya sektörü, inşaat sektörünün gelişmesiyle birlikte oldukça önemli bir sektör haline gelmiştir. Özellikle Türkiye’de mobilya sektöründe önemli bir artış gözlemlenmektedir. Türk işadamlarının yatırım sınırları genişledikçe yurtdışı mobilya ustası arayan firmalar da çoğalmaktadır. Son yıllarda özellikle iç savaşın ve karmaşanın hakim olduğu Mısır, Tunus, Libya, Bahreyn ve Suriye’deki yatırımlarını ara verdirmeden sürdürmek isteyen Türk girişimciler, bu bölgelere daha fazla yatırım yapmaktadırlar. Buralarda çalışacak işçi bulamayan firmalar, gözü kara işçiler için kesenin ağzını açtı. En riskli ülke olarak kabul edilen Libya’da bir mobilya ustası için aylık 3 ile 4 bin dolar arasında teklif veriliyor. Mısır’da ise bu rakam ortalama 2 bin 500 dolar civarında.

İnternete verilen ilanlarda özellikle maaş ve güvenlik konusuna vurgu yapılıyor. Mısır, Tunus, Suriye ve Libya gibi ülkeler için verilen ilanlarda “Güvenli bölgede”, “Dolgun maaş” şeklinde ifadelere yer veriliyor. Belirtilen riskli bölgelerde eleman arayan şirketler arasında NVS Grup, İma Mühendislik, Gurbah Mühendislik, Mimsa, Cafer Sadık Abalıoğlu, Mas İnşaat gibi firmalar öne çıkıyor. Yurtdışında çalışacak mobilya ustaları arayan firmalar yatırımların devam etmesi adına kardan vazgeçtiklerini hatta zararı dahi göze aldıklarını belirtiyorlar.

Yurtdışına eleman götüren şirketler ile anlaştığınız zaman on beş gün içerisinde pasaportunuzu elinize alabiliyor olmanız gerekmektedir. Bu firmalar genellikle götüreceği işçilerle 1 yıllık sözleşme yaparlar. Firmaya göre çeşitlilik göstermekle birlikte 6 aylık dönemde 15 günlük yıllık izin hakkı da verilmektedir. Bir yıl tamamlandıktan sonra aynı firmayla devam etme şansınızda bir hayli yüksektir. Böylece kısa süre içerisinde Türkiye’de alacağınızdan çok daha yüksek paralar kazanabilirsiniz. Başvuru yapmadan önce işçi alımı yapan firmaların başvuru şartlarını okumanız gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı Vasıfsız İşçi Alımı İlanları 2017 başlıklı makalemizde doğuş inşaat katar iş ilanları, enka yurtdışı iş ilanları ve İŞKUR yurtdışı iş ilanları 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.