Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Yurtdışı İş İmkanları 2018

Yurtdışı İş İmkanları 2018

Yurtdışı İş İmkanları

Yurtdışı İş İmkanları 2018 yılında da ilgi göreceğe benziyor. Şöyle ki Az gelişmiş ya da gelişmekte olan ülkelerin başlıca sorunlarından biri işsizliktir. Vasıflı ya da vasıfsız işsizlik ülkelerin üretici bir toplumdan çok tüketici bir toplum olmasının olumsuz getirisidir. Özellikle genç kesim olmakla birlikte üniversite mezunları dahil her kesimden işsizlik ordusu her geçen gün artmaktadır. Bu da dünya ülkeleri arasında bir göç dalgası oluşturmaktadır.

Yurtdışında Çalışma Gerekçeleri

Gelişmiş ülke olarak bilinen Amerika, Almanya, İngiltere ve Kanada gibi ülkelerde yaşlanan nüfusa oranla artan iş imkanları yurtdışında çalışmak için en başta gelen sebeptir. Ayrıca savaş bir başka yurt dışı çalışma nedenidir. Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak huzurlu ülkelerde yaşamak bir başka yurt dışı çalışma gerekçesidir. Macera severlerin de yurtdışında çalışmak için gittikleri bilinen bir diğer nedenler arasındadır.

Üniversiteyi yurt dışında okuyanların çoğunun da yurtdışında çalışmak istemeleri bir başka nedendir. Bu nedenler ülkede işsizlik sorunu olduğu takdirde göç sebebi sayılmaktadır. Bir de aksi yönde olan az gelişmiş ülkelere çalışma amaçlı gitmek. Özellikle inşaat sektörü, gıda sektörü gibi sektörler az gelişmiş ülkelere işçi transferi yapmaktadır.

Hangi Ülkelere Gitmek Gerek?

Yurt dışında işçi ihtiyacı olması durumunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı gerekli açıklamaları basın yayın organları ile duyurmaktadır. Yasal bir sorun olmaması halinde her isteyen yurt dışında çalışmak için işçi alan ülkeler arasından gitmek istediği ülkeye pasaport ve vize gibi prosedürleri gerçekleştirdikten sonra gidebilir. Bir başka yol ise illegal olarak başka bir ülkeye kaçak diye tabir edilen yöntemlerle gitmektir ki şayet yakalanırsa göç kanununa göre yeniden ülkelerine dönmek zorunda kalmaktadırlar. Ülke olarak Türkiye göç iş bulmak amacıyla gelen yabancılarla doludur.

Bunlar genelde Suriye, Afganistan, gibi ülkelerden gelip ucuz iş gücü olarak çalışmaktadırlar. Almanya, Kanada, Amerika ve İskandinav ülkeleri işçi alan ülkeler arasında yer alırlar. Post modern ülkeler sanattan bilime, vasıfsız işçiden mühendisine kadar her alanda çalışan elemana ihtiyaç duymaktadır. Bu ülkelerden birinde çalışmanın getirisi çok olmaktadır. Geçici çalışmak süresi ile başka ülkelere gidenler yaşam şartlarının getirmiş olduğu rahatlıktan dolayı tekrar ülkelerine dönmemektedirler.

Bir önceki yazımız olan Vatandaş Arayan Ülkeler başlıklı makalemizde ücretsiz vatandaşlık veren ülkeler, Vatandaş Arayan Ülkeler ve vatandaşlık almak hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yurtdışı İş İmkanları 2018 Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

  1. erkan aktoprak dedi ki:

    insaatcım sıhhı tesısat ustasıyım

  2. Uğur Yolaydın dedi ki:

    Uğur Yolaydın yurt dışında çalışmak istiyorum

  3. Recep avsar dedi ki:

    Mobilya dekarasyon ustasiyim

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.