Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Yurtdışı İş İlanları: Katar’da İş İmkanı

26 Ağustos 2017
Yurtdışı İş İlanları: Katar’da İş İmkanı

Katar’da İş İlanları İş Başvurusu

Katar Orta Doğu coğrafyasında Müslüman Arap ülkelerden birisidir. Son dönemlerde Arap Birliği ile aralarında çıkan uzlaşmazlık söz konusudur. Türkiye ise, uzlaşma bulabilmek amacıyla aracı durumundadır.

Katar, haritada oldukça küçük bir kısmı kapsasa da ülkede refah düzeyi, kişi başına düşen milli gelir oldukça iyi düzeydedir. Hapishanelerdeki suçlu sayısına bakacak olursak bu ülkedeki suç düzeyinin ne kadar düşük olduğunu anlayabiliriz. Katar’daki insanlara güvenmemek için hiçbir nedeniniz yoktur. Malınızın çalınmayacağını, yağmalanmayacağını görebilirsiniz. Türkiye ile de ilişkileri iyi olan Katar özellikle petrol kaynakları ile dikkat çekiyor. Ülkenin asıl zenginlik nedenlerinden biride bu petrol rezervleridir. Basra Körfezi’nde yer alan ülke, 2,57 milyon nüfusuyla dışarıdan işçi alımı yapabiliyor. Katar’da yabancı sermaye çok fazladır. Özellikle yabancıların yatırım adresi haline gelmiştir.

Katar verdiği işçi maaşlarıyla da dikkat çekiyor. Bu sayede işçilerin Katar’a kaymaya başladığını söyleyebiliriz. Türk firmaları da Katar’da görmek mümkündür. Firmalarda yanlarında Türkiye den götürmüş olduğu işçileri çalıştırmaktadır. Çalışma şartlarının iyi ve rahat olmasından ötürü birçok kişi Katar’da çalışmak için sıraya girmiştir.

Katar’da Ne Gibi İş İmkanları Var?

1-İnşaat Sektörü

Özellikle inşaat alanında gelişmekte olan Katar’da inşaatla ilgili her şeye ihtiyaç vardır. İnşaat malzemelerinden, inşaat mühendislerine, iş güvenliği uzmanlarına, inşaat işçilerine yani inşaatla ilgili her türlü ekipmana ihtiyaç vardır. Aralarından biriyle ilgili yeterliliğiniz varsa hemen başvurabilirsiniz. Geri dönüş alabilirsiniz.

2-Hastane Malzemeleri

İkinci olarak hastane malzemeleri, medikaller ile ilgili fazlasıyla iş fırsatı bulmanız mümkündür.

3- İlaç Sektörü

Üçüncü olarak ise ilaç sektöründe de istihdam alanı bulabilirsiniz.

4-Gıda Sektörü

Gıda sektöründe iş bulabilmeniz için çok fazla bir özellik arandığı söylenemez. Ancak gıda mühendislerinin burada iyi olanaklarla karşılaştığını söyleyebiliriz.

5-Giyim Sektörü

Giyim sektörü hayli gelişen Türkiye için fırsat kapılarından bir tanesi Katar’dır.

Katar İşçi, Personel Alan Firmalar

Dorçe Prefabrik Yapı ve İnşaat Sanayi Ticaret A.ş. ve Anel Grup gibi bilinen firmalar Katar’a işçi gönderiyor. Bu firmalarla iletişime geçip koşullarını öğrenebilirsiniz. Ayrıca İşkur, belli bünyeler için Katar İşçi Alımı için ilanlara çıkabiliyor. İşkur’la iletişime geçtiğiniz taktirde de iş bulmanız kolaylaşacaktır.

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı Kaynakçı İş İlanları 2017 başlıklı makalemizde 2017, Kaynakçı İş İlanları ve Yurt Dışı Kaynakçı Alımı hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yurtdışı İş İlanları: Katar’da İş İmkanı Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

 1. Halil çoğul dedi ki:

  Mobilya ustasıyım imalat ve montaj .üzerime uzmanım

 2. Ozgur dedi ki:

  25 yıldan beridir sihhitesisat ustasıyım iş ariyorum

 3. yakup akbulut dedi ki:

  merhabalar ben 29 yasındayım suan ozel guvenlık gorevlısıyım.cogu iş yaptım elımden gelır sızınle calısmak ıstıyorum.

 4. Tuncay bayram dedi ki:

  Merhaba. Bn alçıpan .. Mermer .karo .ustasıyım 25 yaşındayım

 5. Rıdvan dedi ki:

  Merhaba Ben amele işleri yaparım. İş arıyorum..

 6. Mehmet dedi ki:

  Mermer ustasiyim atölye montaj

 7. Bayram Ali Kaya dedi ki:

  Selamın aleyküm 20 yıldir pvc alüminyum imalat montaj pazarlama üzerine çalışıyorum 5 yıl yurt dışı tecrübem oldu ingilizce biliyorum

 8. Erkan özen dedi ki:

  Demir doğrama,çelik kontrüksüyon,kaynak işleri yapmaktayım.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.