Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Yurt Dışında Ticaret Yapmak

Yurt Dışında Ticaret Yapmak

Yurt Dışında Ticaret Yapmak

Yurt dışında ticaret yapmak ithalat ve ihracat işlemleri ile gerçekleşir. Yurt dışında yer alan firmalar ile iş yapmak istiyorsanız bazı önemli konulara dikkat etmelisiniz. İlk önce kendinizden başlayarak dış görünüşünüze itina göstermelisiniz. Bu arada kastettiğimiz pahalı giysiler değil. Daha önce sizinle yüz yüze hiç görüşmemiş, iş yerinize hiç gelmemiş kişilerin dışarıdan firmanızı nasıl gördüğü önemlidir. Firmanızla iş yapmadan önce bıraktığınız ilk intiba oldukça önem taşır.

Ticaret Yapacağınız Firma Hakkında Bilgi Sahibi Olmalısınız

Ticaret yapmak bazı riskleri beraberinde getirir.  Yurt dışında tanımadığınız firma ya da kişilerle alışveriş yapmak bazen firmanıza yüklü zararlar verebilir. Bu nedenle çalışacağınız firmanın yaptığı işeler ile ilgili bilgi edinmeniz daha güvenli verecektir.

Firmanızı en İyi Nasıl Tanıtabilirsiniz?

Firmanızı yurt dışına tanıtmak için uygulanacak en etkili yöntemlerden biri profesyonel olarak hazırlanmış bir web sitesidir. Web sitesini inceleyen kişinin firmanız hakkında belirli bir fikri oluşacaktır. Kaliteli kurumsal bir web site temiz ve sade tasarımla, kurumsal kimliğinizle uyumlu olarak hazırlanmalıdır. İçerik bakımından dolu ve güncel olmalıdır. Ürünlerinizin görselleri ve detaylı açıklamaları gösterilmelidir. Ayrıca telefon, adres ve sosyal medya bağlantılarınız her sayfada yer almalı, sizinle kolay bağlantı kurabilecekleri mesaj formu ve talep formu gibi formlar bulunmalıdır. Web sitenizde çalışmayı düşündüğünüz ülkelere göre dil seçenekleri de olmalıdır. Firmanız Google, Yandex ve Bing gibi sık kullanılan arama motorlarında kolaylıkla bulunabilmelidir. Bu işlerinizi Yurtdışı İş İlanları vererek profesyonel kişilere yaptırabilirsiniz.

Yurt Dışına İhracat Yapabilmek İçin Bazı Şartlar Gereklidir

Yurt dışına ihracat yapmak istiyorsanız kesinlikle bir ihracat birliğine üye olmanız gerekmektedir. İhracat yapılabilmek için muhasebecinizin yanı sıra danışman gümrük müşaviriniz de olmalıdır. Böylece gümrük müşaviri ile muhasebeciniz gerekli işlemleri karşılıklı olarak birbirleriyle danışarak yürüteceklerdir. Böylece ihracat konusunda önemli problemlerle karşılaşma ihtimaliniz de azalacaktır.

Bir önceki yazımız olan Yurt Dışında Çalışmak ve Yurt Dışı İş İlanları başlıklı makalemizde yurt dışı personel alımı 2018, Yurtdışı İş İlanları ve yurtdışı iş ilanları 2018 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yurt Dışında Ticaret Yapmak Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.