Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Ukrayna İş İlanları 2017

Ukrayna İş İlanları 2017

Ukrayna İş İlanları

50 milyonluk nüfusu ile keşfedilmemiş bir pazar olan Ukrayna, son yıllarda birçok farklı sektörde atılım yapmayı başardı. Ülkemize nispeten yakın olması ve vize uygulamasının kalkması, Ukrayna’ya yoğun bir işçi hareketliliğinin olmasına neden oldu. Türkiye’nin Ukrayna ile 1.5 milyar dolar seviyelerindedir. Ukrayna’dan Türkiye’ye ithalat ise 3.5 milyar dolar seviyelerindedir. Bu karşılıklı ilişkiler, Türkler için Ukrayna’da iş imkanı yaratıyor.

Ukrayna İşçi Alımı

Ukrayna’da çelik, kömür, makine, boru, tezgah ve silah sanayisi oldukça gelişmiştir. Bu sanayi dallarında çalışmak için birçok vasıfsız statüde eleman alınıyor. Ukrayna işçi alımı yapılan alanların genellikle bu sanayi dalları olduğunu görüyoruz. Ülkenin çok önemli yeraltı kaynaklarına sahip olması, bu sanayi dallarını çok geliştiriyor. Özellikle dünya üzerindeki en önemli kömür cevherlerinden birisine Ukrayna sahiptir.

Ukrayna İş İmkanı

Ukrayna’da iş imkanlarının fazla olmasının nedenlerinden birisi, Türk firmaların yoğun bir şekilde ülkede yatırım yapıyor olmasıdır. Ukrayna iş imkanı için gerekli seçeneklerin arasında Türk firmalarını da bulabilirsiniz. Küçük ve büyük ölçekli firmaların ülkede temsilcilikleri, üretim ve satış merkezleri bulunuyor. Bu işletmelerin büyük çoğunluğunu inşaat sektörü kaplıyor. İçecek, temizlik malzemeleri, hazır giyim, maden, orman ürünleri, metal ve gıda sektörü de oldukça ön plana çıkıyor. Birçok ünlü inşaat firması ülkede ev, otel ve stadyum inşaatları yapıyor.

Ukrayna 2018 İşçi Alımları

Ülkemizde Ukrayna’ya vize ve pasaport uygulamasının kalkması, insanları özellikle 2018 yılı içerisinde ülkeye çekmiştir. Bu durumu fırsat bilen Türk firmalar, ülkede yatırımlarını arttırıyor. Ukrayna’nın da dünya ekonomisindeki payının artması, iş imkanlarınını arttırıyor. Ukrayna işçi alımı 2018 yılı fırsatlarının inşaat ve sanayi alanlarında çok fazla yığıldığını görüyoruz. İnternet üzerinden birçok iş ilanı verildiğini görüyoruz. Bu işçi ilanlarından hareket ederek 1,5 saatlik bir uçak yolculuğunun ardından ülkeye ulaşabilirsiniz.

Ukrayna İşçi Maaşları

Ukrayna’da maaşların Türkiye’ye oranla çok daha yüksek seviyelerde olduğunu görüyoruz. Ayrıca yaşam koşullarının daha ucuz olması, paranın elde kalma şansını da arttırıyor. Ukrayna’da özellikle gıda, içecek ve temizlik malzemeleri gibi alanlarda büyük bir ucuzluk bulunuyor. İnşaat sektöründe çalışan vasıfsız bir kişi aylık 4 bin TL gibi bir ücret alıyor. Bu da Türkiye ortalamasının çok üzerinde bir maaştır.

Bir önceki yazımız olan Katar'da İş İmkanı İşçi Alımları başlıklı makalemizde katar iş ilanları 2017, katar iş imkanı ve katar işçi alımı hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Ukrayna İş İlanları 2017 Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

 1. muhammed dedi ki:

  elektirik ustasıyım 1990 beri

 2. Caner dedi ki:

  Personel, Genel ve Şantiye Muhasebede tecrübeliyim. Yurtdışı ve Yurtiçi şantiye deneyimlerim var.

 3. Naim dedi ki:

  Selam aleyküm ben inşaat kalıp duvar demir ustasiyim çalıştığım ülkeler Arabistan Dubai Libya ırak proje okuyorum inşallah hayırlı bir cevap beklerim saygilar

 4. Hamit dedi ki:

  Ascilik ve pide lahmacun pizza ustasıyım bekarim sorunum yok teşekkürler

 5. Hamit dedi ki:

  Pide çeşitleri pizA çeşitleri sıcak yemekler döner keserim bekarim nerde olsa çalışırım sorun yok

 6. Hakan Ercan dedi ki:

  Rızkımı Aramak için Çalışmalıyım

 7. özgür dedi ki:

  imalat montaj kaynak ustasıyım

 8. BARIS dedi ki:

  poğaça simit boyoz börek vs ustasıyım bekarım ve yurtdışında çalışmak istiyorum sorunsuzum herhangi sağlık problemim yok

 9. Nurettin dedi ki:

  Ben Nurettin Rusça turkce kazakca konuşan bir insanım pimapen kapı pencere montaj mobilya montaj kainaktan aniyom

 10. Nurettin dedi ki:

  Ben Nurettin Rusça turkce kazakca konuşan bir insanım pimapen kapı pencere montaj mobilya montaj kainaktan aniyom Kazakistan vatandaşım ama Türkiye’de yaşiyiöRum

 11. Murat kızıltaş dedi ki:

  Kara sıvacı ve alçı boya ustasıyım ekibimde var

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.