Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Rusya İş İlanları 2017

Rusya İş İlanları 2017

Rusya İşçi Alımı İlanları 2017

Rusya ile Türkiye arasında yaşanan uçak krizinin ardından gerginliğin uzun zaman devam etmesine rağmen, ilişkilerin normale girmesi ile de her türlü iş ve eleman alımlarında da Rusya iş ilanları için kapısı açılmış oldu. Rusya da 53 tane Türk şirketi bulunmaktadır. Bu şirketler özellikle de inşaat sektöründe olup şirketlerde Türk işçilerini çalıştırma izni verildi.

Türkiye şartları içerisinde istediği hayata kavuşamayan veya yurt dışında yaşama hayali kuran kişiler için Rusya, açık bir kapı olarak düşünülebilir. Rusya da bulunan yabancıların uluslar arası şirketler, Rus şirketler ya da sivil toplum kuruluşlarının da enerji, finans ve özellikle de inşaat sektörlerinde, İngilizce okullarında çalıştığı görülmektedir.

Rusya’da ne Kadar Yabancı  Personel Alımına İhtiyaç Duyulmaktadır?

2017 yılı için ilk iş ilanları Rusya için farklı sektörlerde çalışacak insanların aranması şeklinde yer aldı. Bu eleman alımları Türk ve yabancı firmalardan talep edildi. Halen Rusya’da çalışmalarını sürdüren yabancı ve Türk firmalara, Rusya iş ilanları 2017 yılı için verilen izin ile 5 milyon yabancı işçi alım izni verilmiştir. Rusya çalışma bakanlığınca bildirilen bilgilere göre yabancı yatırımcıların Rusya’ya getirecekleri personelin %90 gibi bir kısmının işçi statüsünde olması şartı koşulmuştur. Rusya bu şartlar içerisinde yabancı yatırımcılar tarafından yatırım yapılması istenen bir ülke olarak ön plana çıkmaktadır.

Rusya’da Hangi Sektör İçin Eleman Gereklidir?

Rusya iş ilanlarında da belirttiği gibi yapılacak olan yabancı yatırımlarda gerekli tüm personel ve işçi alımı için pek çok sektör bulunmaktadır. Bu konu ile ilgili olarak Rusya Çalışma Bakanlığınca verilen bilgide hizmet, tadilat, ticaret, inşaat sektörlerinde işçiye daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Bu alımlarda personelin aldığı maaşların yeterli olmayışı da gündemi etkileyen bir konudur. Özellikle Rusya iş sektörü içerisinde yüksek maaşla personel çalıştıran sektörlerin başında petrol-doğalgaz, sivil havacılık ve reklam sektörleri gelmektedir.

Bir önceki yazımız olan 2017 Parasız Vatandaşlık Veren Ülkeler başlıklı makalemizde çifte vatandaşlık veren ülkeler hangileri, en kolay oturma izni veren ülkeler ve karayip ülkeleri vatandaşlık hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

 1. CUMALI dedi ki:

  Beton. Kalipciyisiyim. Ustayim. ÍS ARIYORUM

 2. CUMALI dedi ki:

  Beton. Kalipciyisiyim Ustayim. Í$ ARIYORUM. CP

 3. Muhittin dedi ki:

  Alçi sıva boya dış cephe kaplama ustayım

 4. Eray dedi ki:

  Bizler yurtdisinda çalışmak istiyoruz mekanik fayans döşeme işlerini yaparız ekibim hazır TL

 5. Ozgur dedi ki:

  25 yıldan beridir sihhitesat ustasıyım iş ariyorum

 6. Akin dedi ki:

  Boya badana alçı havalandırma mekanik elektrik isleri dış cephe her türlü işten anlarım

 7. alpaslan dedi ki:

  Boya badana alçı havalandırma mekanik elektrik isleri dış cephe her türlü işten anlarım montalama sıtrafon kaplama yalıtım her ıs gelır ustayımdır bılgısayar uzmanıyım rusyada calıstım 2013 de yıne calısmak ıstıyorum

 8. Ferhat Kaplan dedi ki:

  Alçı sıva ustasıyım haber bekliyorum.

 9. İmdat sahin dedi ki:

  Istanbula yaşıyorum Alci boya dış çepe ustasıyım yurtdışında çalışmak istiyorum

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.