Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Katar’da İş İmkanı 2017

Katar’da İş İmkanı 2017

Katar’da İşçi Alımı İş İlanları 2017

Yurtdışında imkanı ve inşaat sektörü denilince akla ilk gelen ülke Katar’dır, ekonomisi oldukça gelişmiş olan bu ülke gerek kendi bünyesinde gerekse çevresindeki ülkelerde inşaat sektöründe çalıştıracak vasıflı yada vasıfsız kişiler arar. Ama bulunması çok zordur, çünkü hu alanda yetişen kimse yoktur bu yüzdende farklı ülkelerden işçi istihdamı sağlar. Üstelik Katar’da bir inşaat işçisi yada fayans ustası iseniz ülkemizdekinden kıymetlisiniz demektir, bir ustanın aylık geliri 3.500 doları bulur.

İş İçin Katar’dan Müjde

Geçtiğimiz günlerde Katar’ la yapılan görüşmelerden sonra ülkemizde müjdeli haberler var yeni yaptıkları milyon dolarlık yatırımlar için Türkiye’den inşaat alanında 500 bin işçi istihdam edeceğini bildirdi. Yurtdışında iş imkanı için en ideal ülke olan Katar’ın bu haberi pek çok dışarıda çalışmak isteyen işçinin yüzünü güldürdü. Diplomatik ve siyasi ilişkilerimizin geliştiği bu ülkede kişi başına düşen milli gelirin 97 bin dolar olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Katar’da Dış Yatırımlar

2022 yılındaki düzenlenecek Dünya Kupası karşılaşmaları için seçilen Katar bu dev proje için 3 milyon dolarlık bir yatırım planlamaktadır. Bu projeyi kapmak isteyen Türk inşat firmaları da kendi ekipleri ile çalışacakları için yurtdışında iş imkanını ikiye katlamaktadır. Zaten ülke sınırları içerisindeki inşaatlarını ülke dışındaki firmalara yaptıran bir kaç ülkeden biridir, bir diğeri de Rusya’dır. İnşaat konusundaki Türk firmalarının güvenirliğini, işçilerin çalışkanlığını bilen Katar özellikle Türklerle çalışmayı istiyor.

Arapça Bilmek Şart mı

Katar’da kullanılan dil Arapça olsa da evrensel sayılan ingilizceyi bilmenizde yeterli olacaktır,  zaten vasıfsız olarak gideceksiniz iletişim kuracağınız kişiler üstleriniz olacaktır. Şahsi ihtiyaçlarınız içinde zamanla yerel dile derdinizi anlatacak kadar da öğrenebilirsiniz yada grup halinde yapacağınız gezintilerde illaki yardımcı olacak birileri çıkar karşınıza.

Bir önceki yazımız olan Rusya İş İlanları 2017 başlıklı makalemizde işkur rusya iş ilanları, moskova iş ilanları ve rusya eleman arayanlar hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

 1. Muhsin dedi ki:

  Ben de sizinle çalışmak istiyorum Diyarbakır da ikamet ediyorum.Forklift kullanmayı biliyorum.İnşaat alanında da yeterince tecrübeye sahibim.Her Türlü personel işi yapabilirim.(Boya Ustasıyım)

 2. İsmet dedi ki:

  20yılık tornacı ve kaynakçiyimyurt dışındışında iş arıyorum

 3. İrfan dedi ki:

  İş güvenlik ağı ustasıyım iş arıyorum

 4. alper temur dedi ki:

  isicam imalati ustasiyim.

 5. Furkan karabulut dedi ki:

  (Izole ustasıyım boru, kanal , kanal kaplama ) mermer kalfalığım var işe ihtiyacım var uzun süre çalışabilirim sizinle

 6. Mustafa dedi ki:

  5 yıldır sıhhi tesisat ustasiyim katarda çalışmak istiyorum

 7. Kerim dedi ki:

  Tecrübeli Fayans ustasıyım.Katarda çalışmak istiyorum.05395633222

 8. Ömer parmaksız dedi ki:

  12 yıllık mobilya ustasiyim yurt disinda iş arıyorum

 9. Ramil dedi ki:

  Ben elektirik ustasiyim katarda caliwmak istiyorum

 10. Ramil dedi ki:

  Ben elektirik ustasiyim

 11. Ramil dedi ki:

  Ben elektirik ustasiyim
  Qatarda caliwmak istiyorum

 12. Murat dedi ki:

  Alcıpan ustasiyim katar da cakisnak istiyorum

 13. Murat dedi ki:

  Alcipan ustasiyim Katar da Calişmak istiyorum

 14. Adnan dedi ki:

  Slm sut ürünleri imalatı yapıyorum bursada mandıra var ürettiğim ürünleri Katarda nasıl pazarlı ya bilirim yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.

 15. alp dedi ki:

  biyolog olarak katar da çalışmak istiyorum.

 16. Ersin dedi ki:

  Mesleğim Su tesisat kalorifer

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.