Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

İşçi Olarak En Kolay Gidilen Ülkeler

İşçi Olarak En Kolay Gidilen Ülkeler

Yurtdışı İş İlanları deyince aklımıza yurtdışına çıkış problemleri ve yurtdışında yaşanabilecek zorluklar gelebiliyor. Hem yabancı dilini geliştirme konusunda hem de çalışmak için iş alanınızı genişletmek için yurt dışı ülkeleri tercih ediliyor. Ancak birçok ülke vize ve kolaylıkla çalışma izni vermemektedir. Her ülke kendi kriterleri dahilinde çalışma izni vermektedir. Bazılarının ülkelerin kriterleri zor, bazılarının ise kolaydır.

İşçi Olarak En Kolay Gidilen Ülkeler

Zor ve kolay gidilecek ülkeler ve hakkında bilgiler;

Kanada: Türkiye’den en çok göç alan ülke kanada olmuştur. Ülkedeki eğitim şartları, refah düzeyi, dingin oluşuyla ilgi odağı olmayı başarmıştır. Fakat İngilizce veya Fransızca dillerine hakim olmanız, sabıkasız olmanız ve bir mesleğe hakim olmanız gerekmektedir.

Amerika: tahmin edileceği gibi en zor izin veren ülkeler arasındadır. Amerika’ya yerleşmek için gerekli olan tek şey ‘’Green Card’’ ancak bunu da almak basit değildir. Yerine getirilmesi gereken kriterler mevcuttur.

Sırasıyla şu zor izin veren ülkeler; Avustralya, İspanya, Malta, Norveç, Uruguay.

Tayland: birçok ülkeye nazaran, kolaylıkla izi alınan ülkedir. Gerekli evrakları teslim edip kısa zamanda çalışmaya başlayabilirsiniz. Başvuru formu, pasaport, daima kalıcı olmadığınızı gösteren belge, eğitim bilgileri, sağlık raporu, 6 adet fotoğraf dosya halinde teslim edilir.

Almanya: bir şirkette çalışıyorsanız ve buna Almanya’da devam etmek istiyorsanız bu konuda hoş şekilde karşılanacaksınız. Ancak kalıcı olmamak şartıyla izin kolaylıkla çıkacaktır. İşinizi kurmak için gidecekseniz, yatırımlarınız sağlam olmalıdır. 250 Euro ‘lük yatırım yapmak, size hem vatandaşlık hem de çalışma iznine sahip olunmaktadır.

Finlandiya: diğer ülkeler gibi belirli bir miktar ücret karşılığında izin almaktasınız. Evrak işleri kolaylaşacaktır. Ayrıca bekleme süresi diğer ülkelere göre kısadır. 3 aydan fazla kalmak isteyen vatandaşlar için oturma izni almak şarttır. Ankara’daki merkezden randevu alarak başvuru yapabilirsiniz.

Dubai: çalışma niyetiyle gelen bütün vatandaşlara kapıları sonuna kadar açıyor. Her alanda sıkıntı yaşayanlara çeşitli imkanlar sunuluyor. Birçok ülkeye kıyasla rahatlıkla izin alınmaktadır.

İşçi Olarak En Kolay Gidilen Ülkeler Hangileri?

Yukarıdaki her ülkenin belirli şartları ve kuralları dışında zorluk çıkarmamaktadır, Ancak Ukrayna, Hollanda, İsveç, Yunanistan, Arjantin gibi ülkelere kolaylıkla gidilip iş imkanlarına mesleğiniz dahilinde erişim kolaylıkla sağlanacaktır. Ayrıca bahsedilen her ülke, öğrenciler için kolaylık sağlamaktadır. Yurtdışı iş ilanları gibi yurtdışı iş imkanlarını takip ederek kolaylıkla iş bulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı İnşaat İş İlanları 2018 başlıklı makalemizde işçi alan ülkeler 2018, yurtdışı inşaat iş ilanları 2018 ve Yurtdışı İş İlanları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

İşçi Olarak En Kolay Gidilen Ülkeler Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.