Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

İngilterede Öğrencilere Part Time İş İmkanları

İngilterede Öğrencilere Part Time İş İmkanları

İngilterede Öğrencilere Part Time İş İmkanları

Merhaba değerli okurlarımız İngilterede ögrenim gören yabancı uyruklu ögrencilerin eğitim gördükleri süre boyunca haftalık 20 saati geçmemek şartı ile istedikleri işte çalışma hakkına sahiptirler. Özellikle yurt dışında dil eğitimi için gitmiş olan yabancılar Part time işleri çok fazla tercih etmekte buiş hem para kazandırıyor hemde öğrencilerin yabancı dil seviyesini geliştirmek için bulunmaz fırsat. Fakat öğrencilerin hepsi bu haftalık 20 saat çalışabilme hakkından faydalanamaz.

İngilterede 6 aydan az süre ile gelmiş olan öğrenciler haftalık 20 saat çalışma hakkı bulunmamaktadır. Geriye Kalan öğrenciler ise günlük 4 saat haftada 20 saat yarım gün çalışma izinleri vardır. Öğrencinin yasal çalışma izni olup olmadığını pasaportuna vurulan vizeden kontrol etmesinde fayda var. Pasaportunda part-time çalışabilirler. Tatillerde de belirli şartlarda tam zamanlı çalışabilirler. ibaresi olması gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Devlet Memurları Yasasının İçerigi başlıklı makalemizde İşçi Memur Ayrımı Kalkıyor, Kıdemli memura tesvik ve Memur-işçi ayrımı kalkıyor hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

İngilterede Öğrencilere Part Time İş İmkanları Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.