Web sitemize hoşgeldiniz, 07 Ocak 2018, Pazar

Azerbaycan İş İlanları 2017

Azerbaycan İş İlanları 2017

Azerbaycan İş İlanları İçi Alımları 2017

Yurt dışında çalışmak isteyenlerin sayısı özellikle 2016 yılı itibariyle daha da artmıştır. Bunun nedeni ciddi toplumsal krizlerin yaşanması, bunun üst üste devam etmesi ve krizlerin çıkmaza girmesidir.  Mesleklerini yapamayan insanlar yurt dışında çözüm arama ihtiyacı duyar.  Hem ekonomik hem de sosyal açıdan yaşansan sıkıntılar için Azerbaycan iş ilanları 2017 da sıklıkla gündeme gelen konulardandır. Bunun nedeni ülkenin hemen Türkiye sınırında olması ve kültürel açıdan da benzerlik göstermesidir.

Türkiye’deki Kurumsallaşma Sorunları

Potansiyeli çok yüksek bir ülke olduğumuz herkes tarafından biliniyor. Ancak uzun yıllardan beri bu var olan potansiyelin kullanılmaması kafalarda ciddi bir soru yaratmakta. Ülkeye iyi geleceği halde bir uygulamanın özellikle yapılmıyor olması yönetimle ilgili birçok sorgulanması gereken durumun da habercisidir. Çünkü son yaşananlardan sonra ekonomik açıdan Türkiye’den daha küçük yapıya sahip Azerbaycan’ da iş başvurularının yoğunlaşması ciddi bir krizin habercisidir. Bu açıdan sistemsel açıdan Türkiye’nin çok ciddi sorunlarının olduğu kolayca fark edilebilir. Sağlıklı bir zemine oturan ülkelerde yurt dışı iş ilanları başvuruları bu kadar yüksek rakamlarda görülmektedir.

Azerbaycan’daki İş İlanlarına Nereden Başvurabilirim

Başvurularınız İş ilanları Azerbaycan yönündeyse bu durumda öncesinde aracı firmaları bulmanız önerilir. Yani o ülkenin buradaki işçi alımı yapan kurumu ya da Türkiye sınırları içinde olan ve yurt dışına işçi gönderen kurumları bulmanız büyük bir artı kazandırabilir.  Ancak hangi ülke olursa olsun gitmeden önce ekonomik ve sosyal şartlar açısından kendinizi hazırlamanız önerilir. Bunun nedeni hazırlıksız gidilmesi durumunda ciddi sıkıntılar yaşanabileceğidir. Her ülke kendi farklı yapısı dahilinde bir sistem yürütmektedir. Ancak bu bilgilere nereden ulaşabilirim diyorsanız da interneti kullanabilirsiniz. Çok sayıda sitede ülkelerin iş ve yaşam koşulları, pahalılık durumlarıyla ilgili detaylar yer almaktadır.

Bir önceki yazımız olan Çin’den Ürün Getirip Satmak başlıklı makalemizde aliexpressten ürün getirip satmak, çin'den gelen ürünlerin gümrük vergisi ve çinden getirilebilecek ilginç ürünler hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

 1. Mehmet dedi ki:

  Sıva boya montalama ustasiyim 1974 dogumluyum

 2. osman dedi ki:

  soguk demir ustasıyım ve asma tavan da da deneyimliyim

 3. Halil çoğul dedi ki:

  Mobilya ustasi imalat ve montaj.uzerine uzman
  26 senelik deneyimliyim

 4. Ozgur dedi ki:

  25 yıldan beridir sihhitesat ustasıyım iş arıyorum

 5. recep tekin dedi ki:

  araç üstü hidrolk sis temleri tamir bakım ustsıyım

 6. Musa dedi ki:

  Merhaba donerci ustasiyim azerbaycan na gitmek yerlesmek istiyorum 30 yasindayim pasaportum hazir

 7. Abdullah dedi ki:

  Azerbeycanda calismak istoyorum

 8. reis elma dedi ki:

  Alçı boyaciyim yurt dışında çalışmak isterim

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.