Web sitemize hoşgeldiniz, 07 Ocak 2018, Pazar

2017 Parasız Vatandaşlık Veren Ülkeler

2017 Parasız Vatandaşlık Veren Ülkeler

Parasız Vatandaşlık Veren Ülkeler 2017

Bir ülkenin vatandaşı olabilmek zannedildiği kadar kolay olmamakla birlikte özellikle bir de o ülkede doğmayan birisi olan kişiler için çok daha zor olmaktadır.

2017, parasız vatandaşlık veren ülkeler arasında ilk sırayı alan ülke İngiltere’dir. İngiltere Avrupa Birliğinin temeli olan bir ülkedir. 1963 yılında yapılan Ankara antlaşması sonucunda ve bu kapsam dahilinde vatandaşlık alan bir ülkedir. Bunun için İngiltere şartlarında tek kişilik dahi olsa bir iş kurmak yeterli olmaktadır. Bundan başka gün içerisinde hayatını döndürebilecek kadar İngilizce bilinmesi de verilen şartlar arasında yer almaktadır.

Parasız Vatandaşlık

Kanada da parasız vatandaşlık veren ülkeler içerisinde yer almaktadır. Fakat Kanada zaman içerisinde belli dönemlerde ‘’beyaz yakalı’’ denen nitelikli insanların alındığı bir göçmenlik programı sayesinde vatandaş almaktadır. Nitelikli göçmen şeklinde Kanada’ya giden kişilerce 3 yıl kalınması durumunda vatandaşlık başvurusunun yapılması da sağlanabiliyor. Bunun haricinde ‘’Self Employed Program’’ durumunda sanat ve spor ile ilgilenen ve bu konuda faaliyet gösteren kişilere de öncelik tanınmaktadır. Fakat bu durumun 2 yıl belgelenmesi gerekmektedir.

Vatandaşlık Veren Ülkeler

Karayip Ülkeleri de Dünya için sahil kasabası konumunda olan bir yerdir. Bu ülkede İngiliz Milletler Topluluğu üyesi olan ülke vatandaşları İngiltere’ye serbest olarak girip çıkma hakkına sahip olmaktadırlar. Bu ülke vatandaşları karşılıklı ülkelere girip çıkabilmek için pasaporta da gerek duymamaktadırlar.

ABD parasız vatandaşlık verebilecek ülkelerden bir tanesi olmakla birlikte oldukça esnek şartlara da sahiptir. Bu şartlara göre E1 ile E2 olarak girişimci programları ile Amerika da bir iş kurma zorunluluğu bulunmaktadır.

Bundan başka EB5 yatırımcı programları ile 2 yıllık Green Card, bundan sonra kalıcı Green Card alınması ile birlikte 5 yıl gibi bir süre içerisinde 2.5 yıl Amerika da kalma mecburiyeti gerekmektedir. Böylece Amerikan vatandaşlığı alınabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan İsveç İş İlanları 2017 başlıklı makalemizde isveç iş arama, isveç iş başvurusu 2017 ve isveç iş ilanları 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

  1. Ozgur dedi ki:

    25 yıldan beridir sihhitesat ustasıyım iş arıyorum

  2. Sebahattin akgul dedi ki:

    Sebahattin Akgül otuz yıldan beri alçı dekorasyon işi yapıyorum yurt dışı katarda iş arıyorum saygılarımla

  3. reis elma dedi ki:

    Alçı boyaciyim

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.