Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Göze Kolonya Kaçarsa Ne Yapılmalıdır

Göze Kolonya Kaçarsa Ne Yapılmalıdır

Göze Kolonya Kaçarsa Ne Yapılmalıdır

Merhaba değerli okuyucularımız. Bu yazımızda bir ilk destek konusu olan göze kolonya kaçması durumunu inceleyip etkileri minimuma indirmekten bahsedeceğiz. Göze doğruca olarak kolonya bilinçli bir biçimde şüphesiz dökülmemelidir. Halk aralarında bir takım yanlış bilgilere göre baş ağrısı, göz ağrısı vb vaziyetlerde göze kolonya döküleceği söylenir ancak bu metot şüphesiz yanlıştır ve böyle bir iyileştirme yolu yoktur. Kolonya, içeriğindeki alkol sayesinde yanıcılık özelliğine de sahiptir. Gözler için nihai derece riskli olan kolonyanın göze kaçması durumunda ne yapılır sözü uzatmadan bundan bahsedelim.

Göze Kaçan Kolonya Nasıl Çıkarılır?

Göze bilinçli bir biçimde ve bilerek şüphesiz kolonya dökülmemelidir. Hata Sonucu ya da bir şakalaşma sonucu eğer gözünüze kolonya kaçmış ise derhal temiz bir su kaynağı ile gözümüzü pansuman etmeliyiz. Eğer mümkünse banyo fıskiyesini pek nadir fışkıracak bir konuma getirdikten ardından ılık bir su ile gözümüze doğrultarak yıkamalıyız. Göz yıkama esnasında elimizi gözümüze şüphesiz vurmuyoruz. Zira elimizdeki zararlı bakteriler ve mikroplar gözümüze girerek daha kötü sonuçlar almamıza sebep olacaktır.

Fakat kolonya göze kaçtığı anda yakıcı olacak ve sizlere panik yaptırıp bilinçsiz davranmanıza sebep olur ise gözünüze kayıp vermeniz kaçınılmazdır. Mümkün olan en kısa zamanda bir fıskiye yardımıyla gözünüzü kolonyadan ılık su ile arındırın. Eğer fıskiye yok ise temiz ve kapsamlı bir leğene ılık ve temiz bir su doldurarak yüzümüzü kulaklarımıza civarı bu suya batırabiliriz. Yüzümüz suyun içerisinde iken gözlerimizi ağır ağır açıp kapatarak gözümüzdeki alkol ve kolonyayı suyun içerisine bırakabiliriz.

Bir önceki yazımız olan DoluBoş Kadro Kararnamesi Yayınlandı başlıklı makalemizde dolu-boş kadro kararnamesi, dolu/boş kadro düzenlemesi ve kamu kurumlarında dolu/boş kadro düzenlemesine ilişkin karar hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Göze Kolonya Kaçarsa Ne Yapılmalıdır Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

  1. nafıye kumcu dedi ki:

    Merhaba ben nafiye kumcu benim gözüme kolonya kaçtı ardından duşa girdim sonra duşta gözüme şampuan kaçtı bişey olr mu cevaplayın bu arada yaşım 20 he bide bişey dicem benım bacaklarım kaşınıyor bi krem onerin

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.