Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Para Yardımı

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Para Yardımı

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Para Yardımı 2017

Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın temel kuruluş amacı ve hedefi sosyal adaleti pekiştiren önlemler alarak kişiler arasındaki gelir adaletsizliğini en aza indirmektir. Bunu göz önünde tutarak, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı para yardımı yapmaktadır. Bu vakıf özellikle hayatını idame ettiremeyen, geçinemeyen, kişi ya da grupların devlet tarafından desteklenmesi ve korunması için kurulmuştur. Düşkünlerin, ihtiyaç sahiplerinin, geliri olmayanlar ve devlet koruma altında olan kişilerin vakfın yardımından yararlanması için yapması gereken bazı şartları bulunuyor.

SYDV Para Yardımı Şartları

Yardım isteyen vatandaşın Sosyal Güvenlik Kurumu’nda hiçbir sigorta kaydının olmaması gerekiyor.

Hiçbir geliri olmamakla beraber muhtardan fakir olduğuna dair bir belge alması gerekiyor. Fakirlik belgesi vakfa teslim edilerek gerekli araştırmalar yapıldığında yanlış beyanlar verdiği söz konusu olursa cezai yaptırımlar uygulanıyor.

İlgili yasada belirtildiği üzere muhtaç olması şarttır. Muhtaçlık genel olarak; kendisine, yükümlü olduğu eşi ve çocuklarına bakamama durumudur.

Yapılan sağlık yardımları kişinin ya da grupların sağlığına yönelik yapılması gereken harcamalardır. Bunlar farklı bir harcama için asla kullanılamıyor. Tespit edildiği an yardımlar kesiliyor.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından bakıcı maaşı, engelli maaşı alabilmek için en az %46 engel oranına sahip olunması gerekiyor. Bakmakla yükümlü olduğunuz kişi de en az 1. dereceden kan bağınızın olması gerekiyor.

Şehit yakınlarına şehitlik maaşı ya da gazilik maaşı dışında ayrıca; erzak yardımı, sağlık yardımı ve eğitim yardımı da yapılıyor. Bu yardımlar şehitlerin ve gazilerin özel durumlarından dolayı yapılıyor.

SYDV Genel Yardım

Bu yardımlar özellikle geliri olmayanlara, hayatını tek başına idame ettiremeyenlere yapılan yardımlardır. Yakacak yardımları, maddi yardımlar, erzak yardımları bu yardım türleri arasında yer alıyor.

SYDV Eğitim Yardımı

Bu yardımlarda; ilkokul, ortaokul ve yüksek öğrenim düzeyinde eğitim alan ve maddi ihtiyaç duyan öğrencilere yılda 1 kere yapılan ya da aylık olarak verilen yardımdır.

SYDV Sağlık Yardımı

Engelli vatandaşların, kendisine bakamayan yaşlıların, bakıma ihtiyaç duyan düşkünlerin talep etmesi durumunda verilen yardımlardır. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından çıkarılan genelge tüm hastanelere gönderilmiş olup bu kişilerin oradan sağlık yardımı aldıkları takdirde bunlar ücretsiz olarak karşılanıyor.

Bir önceki yazımız olan SYDV Muş Varto Personel Alımı 2016 başlıklı makalemizde 2016 nisan ayı memur alımı, 2016 nisan ayı personel alımı ve büro görevlisi alımı hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Para Yardımı Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.