Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Kaymakamlık Yardım Parası Sorgulama 2017

Kaymakamlık Yardım Parası Sorgulama 2017

Kaymakamlık Yardım Parası

Sosyal devlet anlayışı içerisindeki ülkemiz, birtakım yoksul ve yardıma ihtiyaç duyulan ailelere veya bireylere sosyal dayanışma ve yardımlaşma adı altında maddi yardımlarda bulunmaktadır. Devletimizi yapmış olduğu bu yardımlara bulunduğunu ilçenin kaymakamlık dairelerine giderek başvurabilirsiniz. Başvurmuş olduğunuz kaymakamlık yardım parasının size çıkıp çıkmadığını öğrenmek için E-Devlet üzerinden PTT’den almış olduğunuz şifre ile sorgulama yapabilirsiniz. Böyle bir imkânı bulunmayan kişilerin ise bulundukları ilçenin kaymakamlık binasından ilgili birim ile görüşerek talep ettiği desteğin kendisine çıkıp çıkmadığını sorgulatabilir.

E-Devlet İle Yardım Parası Sorgulama

Gelişen teknolojinin sunmuş olduğu kolaylıklardan biri olan E-Devlet sistemine ile T.C kimlik numaranız ve PTT tarafından almış olduğunuz E-Devlet şifresi ile giriş yaparak sorgulama gerçekleştirebilirsiniz. Sorgulama için ise, hizmetler kısmında yer alan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının sunmuş olduğu seçeneklerden Sosyal Yardım Bilgiler Sorgulama kısmına girerek başvurmuş olduğunuz desteğin onaylanıp onaylanmadığını görebilirsiniz. Ayrıca onaylanmış olması halinde ise alacağınız miktarı ve paranızı çekebileceğiniz tarihi de yine burada görebilirsiniz.

Kaymakamlık Yardım Parası Kimlere Verilir?

Kaymakamlığın sunmuş olduğu yardım desteklerinde öncelikli olarak yer alanlar yoksul aileler, engelli vatandaşlar, evde yaşlı bakımı yapanlara ve eşi vefat eden kadınlara verilir. Bunlar dışında kaymakamlıklardan birçok yardım talebi de bulunabilirsiniz. Yardım parasını alabilmek için tüm belgelerinizi; yoksullar için aylık gelir belgesi (varsa), barınma ihtiyacı olanlar için (kira belgesi), engelli vatandaşlar için ( engeli raporu) gibi birçok belge talep edilebilmektedir.

Kaymakamlık Yardım Parası Nerelerden Alınır?

Size çıkmış olan yardım parasının ne kadar olduğunu E-devlet üzerinden öğrenebileceğiniz gibi hangi bankadan ne zaman çıkmış olduğunu da öğrenebilirsiniz. Ülkemizin devlet bankaları olan yardım paralarını PTT ve Ziraat Bankası üzerinde vatandaşlara vermektedir. Adına yardım parası çıkmış olan kişiler kimlikleri ile bu bankalara giderek paralarını çekebilirler.

Para Dışında Alınabilecek Yardımlar 

Kaymakamlıklara başvuru halinde alabileceğiniz finansal yardım dışındaki bazı yardımlar ise, odun kömür desteği altında verilen yıllık kömür desteğidir. Kış aylarında verilen bu kömür yardımları muhtarlık tarafından belirlene ailelere dağıtılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Para Yardımı başlıklı makalemizde 2017, maddi yardım ve para yardımı hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Kaymakamlık Yardım Parası Sorgulama 2017 Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.