Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

TEOG-YEP Sonuçları Nihayet Açıklanacak !

27 Haziran 2015
TEOG-YEP Sonuçları Nihayet Açıklanacak !

Milli Eğitim Bakanlığı bir duyuru yayımlayarak TEOG Yerleştirmeye Esas Puanları’nın 28 Haziran’da Pazartesi günü açıklanacağını bildirdi. 

Milli Eğitim Bakanlığı’nın TEOG Yerleştirmeye Esas Puanları ile ilgili basın duyurusu: 

2014-2015 yılın’da  Temel Eğitimden Orta öğretime Geçiş sürecinde Yerleştirmeye Esas Puanların (YEP) 24 Haziran  tarihinde ilan edileceği Bakanlık tarafından yayınlanan kılavuzda belirtilmişti. Ancak ikinci dönem’de yapılan ortak sınavlardaki bazı sorulara açılan davalar ve yargı sürecindeki aksamalar nedeniyle Yerleştirme esea puan sonuçlarının ilanı ertelenmişti.

26.06.2015 tarihinde 12. İdare Mahkemesin’de D Kitapçığı İngilizce 11. Soru (A Kitapçığı 10. soru, B Kitapçığı 1.soru, C Kitapçığı 3.soru ) ile ilgili açılan dava neticesinde, mahkeme bu soruya iptal kararı vermiştir.

Danıştay 8. Dairesinin 26.11.2014 tarih ve 2014/2083 esas sayılı kararı doğrultusunda iptal edilen soruyu tüm adayların doğru cevapladığı kabul edilerek İngilizce ders puanları yeniden hesaplanacaktır.

Bu karar sonrasında Bakanlığımız, 8’inci sınıf Yılsonu Başarı Puanı ile Yerleştirmeye Esas Puanları yeniden hesaplayarak, yeni puanları 29.06.2015 Pazartesi günü saat 09.00’da  e-okul üzerinden açıklayacaktır.

 

Kamuoyuna duyurulur.

Bir önceki yazımız olan PMYO Fiziki Yeterlilik Parkuru Yayınlandı başlıklı makalemizde pmyo başvuru, PMYO Fiziki yeterlilik ve PMYO Fiziki Yeterlilik aınavı hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

TEOG-YEP Sonuçları Nihayet Açıklanacak ! Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.