Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

TEOG sınav sonucuna itiraz nasıl yapılacak?

TEOG sınav sonucuna itiraz nasıl yapılacak?

İlköğretim 8. sınıf öğrencilerinin liseye geçiş için katıldıkları merkezi sınavların sonuçları açıklandı. Temel öğretimden orta öğretime geçiş sınav sistemi (TEOG) ikinci dönem sonuçları da açıklandı. TEOG 2. dönem sınavı ile mazeret sınavlarının sonuçları aynı günde açıklandı. Liseye geçişte kullanılacak olan TEOG puanları, öğrenciler için hayati önem taşıyor. Bu nedenle TEOG sınavlarında sonuçlara itirazı olanlar için yeniden değerlendirme yapılabiliyor. Milli Eğitim Bakanlığı MEB TEOG sınav itirazı için açıklama yaptı. Adayların geçtiğimiz yıl 10 TL olan sınav itiraz ücretini bu yıl 20 TL olarak yatırarak itirazlarını yapması gerekiyor. Öğrencilerin 5 gün içerisinde itirazlarını aşağıdaki şekilde yapmaları gerekiyor.

Sonuçları dün açıklanan TEOG ikinci dönem sınavlarına itiraz için MEB açıklaması aşağıdaki yer alıyor.

İşte MEB’in itiraz açıklaması

1. Sınav sonuçlarına yapılacak itirazlar, sonuçların https://eokul.meb.gov.tr internet adresinden açıklandıktan itibaren en geç 5 beş takvim günü içerisinde yapılabilecektir.

2. İtirazda bulunabilmek için MEB “Kurumsal Tahsilat Programı” veya interaktif bankacılık aracılığıyla 20 TL(KDV Dahil) itiraz ücretini T.C Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası şubelerinden herhangi birine yatırdıktan sonra, öğrencinin T.C kimlik numarası ve nüfus cüzdanının seri numarası ile birlikte http://esinav.meb.gov.tr/ItirazGiris.aspx itiraz modülü üzerinden yapılabilecektir.

3. Dilekçe, MEBİM “Alo 147″, BİMER ve MEB Bilgi Edinme sayfaları üzerinden yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

Öğrencilerin veya velilerinin itiraz süresi içerisinde, itiraz ücretini ilgili bankalara yatırdıktan sonra aşağıdaki bağlantıdan TC kimlik numarasıyla giriş yaparak başvuru yapması gerekecektir.

Aşağıdaki linke girip itiraz başvurusu yapılabilir. İtiraz sonuçları değerlendirme yapıldıktan sonra açıklanmaktadır.

TEOG sınav sonucuna itiraz etmek için Tıklayınız!

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.