Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Sigorta Sorgulama Nasıl Yapılır?

2 Ekim 2017
Sigorta Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sigorta Sorgulama

Sigorta sorgulama işlemlerini internet üzerinden kolay bir şekilde gerçekleştirilmesi mümkündür. Sigorta sorgulamada diğer bir alternatif de yine online olarak hizmet sunan E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilmesi mümkündür. E-Devlet online hizmet servisi üzerinden işlem gerçekleştirilebilmesi için öncelikle her vatandaşın kendine ait bir E-Devlet şifresi olması gerekiyor.

E-Devlet Sistemi İle SSK Sigorta Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet online hizmetler servisi üzerinden işlem yapabilmek için mutlaka kişiye ait bir E-Devlet şifresinin olması gerekiyor. E-Devlet şifresi PTT şubelerinden temin edilebilir. Sigorta sorgulama işlemi için E-Devlet sitesine giriş yapıldığında ekrana yansıyan ”Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonu tıklanır. TC kimlik numarası ve E-Devlet şifresi bu alana girilerek ”Sisteme Giriş Yap” butonu tıklanarak sisteme giriş sağlanır. Sisteme giriş başarılı olduğunda SSK sorgulamanızı bu alanda rahatlıkla gerçekleştirilebilir.

E-Devlet Sistemi İle BAĞ-KUR Sigorta Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

BAĞ-KUR sigorta sorgulama işlemlerini E-Devlet sistemi üzerinden rahatlıkla sorgulamak mümkündür. Bu işlemin gerçekleştirilebilmesi için E-Devlet sistemine giriş yapmak gerekiyor ki bu da ancak bir E-Devlet şifresine sahip olmakla sağlanabiliyor. En yakın PTT şubesine müracaat ederek Devlet Şifresi temin ettikten sonra ya da daha önceden temin edilmiş kişiye ait E-devlet şifresi var ise bu şifre ve TC kimlik numarası ile sistemin ana ekranında yer alan ”Kimliğimi Şimdi Doğrula” bu bilgiler girilir ve ardından ”Sisteme Giriş Yap” butonu tıklanarak giriş sağlanır. Sisteme giriş sağlandıktan sonra BAĞ-KUR Sigorta Sorgulama işlemi gerçekleştirilir.

E-Devlet Sistemi İle Emekli Sandığı Sigorta Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Emekli Sandığı ile sigorta sorgulama işlemi yapmak isteyen vatandaşlar SSK ve BAĞ-KUR sigorta sorgulama işlemlerinde olduğu gibi yine bir E-Devlet şifresi ve TC kimlik numarası ile E-Devlet sitemine giriş yaparak sağlayabilirler. Bunun için sistemin ana sayfası açıldığında ekranda beliren ”Kimliğimi Şimdi Sorgula” butonu tıklanır ve alanda yer alan E-Devlet Şifresi ile TC kimlik numarası bilgileri girilir. Akabinde ”Sisteme Giriş Yap” ibaresi tıklanarak sisteme giriş başarıyla sağlanır. Sisteme giriş yapıldıktan sonra Emekli Sandığı sigorta sorgulama işlemini kolay bir şekilde gerçekleştirebilir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı İle SGK Borç Ödeme başlıklı makalemizde kredi kartı ile sgk ödeme, sgk borç ödeme ve sgk borcu ödeme hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Sigorta Sorgulama Nasıl Yapılır? Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.