Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Kredi Kartı İle SGK Borç Ödeme

21 Eylül 2017
Kredi Kartı İle SGK Borç Ödeme

SGK Borç Sorgulama ve Ödeme

Bazı alacakların yeniden yapılandırılması kanun değişikliğine istinaden; prim borcu bulunan vatandaşlar, SGK prim borçlarını faizsiz olarak ödeyebiliyor. E-devlet üzerinden anlık olarak gerçekleştirilebilen ödemelerde; vatandaşların sağlık hizmetlerinden, sorunsuz olarak yararlanabilmeleri hedefleniyor.

Kredi Kartı ile SGK Borç Ödeme Nasıl Yapılır?

Prim borcundan ötürü sağlık hizmetlerinden yararlanamayan ya da emeklilik için prim gün şartı bulunan vatandaşlar; E-devlet üzerinden, borçlarını ödeyebiliyor. Sadece kredi kartı ile ödenebilen prim borçları için; vatandaşların, kendilerine ait kredi kartları bulunması şartı aranmıyor. 3D Secure sistemi ile tamamlanan kredi kartı ile borç ödeme işlemlerinde, kendi kredi kartlarını kullanmayan vatandaşların; kart sahibine gönderilecek onay koduna, kısa süre içinde erişebilecek konumda bulunmaları gerekiyor.

Kredi Kartı ile SGK Borç Ödeme Sayfasına Nasıl Ulaşırım?

Sadece E-devlet üzerinden kredi kartı ile ödenebilen SGK borç ödeme işlemlerinde; vatandaşların, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı sayfasını kullanmaları gerekiyor. Borç sorgulama, detaylı bilgilendirme gibi ek hizmetlerden de yararlanabilen vatandaşlar; ÇSGB sayfasına erişim sağlayamamaları halinde, sık kullanılan hizmetler aracılığı ile zamandan tasarruf edebiliyor.

Kredi Kartı ile SGK Borç Ödeme Bilgileri Ne Zaman Güncellenir?

SGK prim borçlarını, kredi kartı ile ödeyen vatandaşlar; mesai saatleri içerisindeki işlemleri için, güncelleme beklemek zorunda kalmıyor. Anlık sistem olarak ödenen SGK borçlarından sonra, vatandaşlar sağlık hizmetlerinden aynı gün içerisinde yararlanabiliyor. Emeklilik için ödeme gerçekleştiren vatandaşlar ise; il sınırları içerisindeki Sosyal Güvenlik İl Müdürlüklerine başvuruda bulunarak, emeklilik işlemlerini başlatabiliyor.

Kredi Kartı ile SGK Borç Ödemesi Hangi Tarihlerde Yapılıyor?

Kanun kapsamında; SGK borç ödemesi gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar için, herhangi bir zaman sınırlaması bulunmuyor. Ancak faizsiz ödemelerden yararlanmak isteyen vatandaşlar için, ödeme süreleri; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden ilan edilen tarihler arasında tamamlanmadığı takdirde, faiz indirimi uygulanmayabiliyor. Bu noktada; güncel ÇSGB ilanlarını takip eden vatandaşlar, daha düşük tutarlarda SGK borç ödemesi gerçekleştirebiliyor.

Bir önceki yazımız olan SGK Erken Emeklilik başlıklı makalemizde 2017, erken emeklilik ve erken emeklilik şartları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Kredi Kartı İle SGK Borç Ödeme Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.