Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

İşsizlik Maaşında Yeni Dönem

19 Ocak 2016
İşsizlik Maaşında Yeni Dönem

İşsizlik Maaşında Yeni Dönem

İşsizlik maaşlarında yeni düzenleme geliyor. Hükümet yeni dönemde İşsizlik maaşı ile ilgili bazı düzenlemelere imza atacak. İşsizlik maaşı alanları yakında ilgilendiren düzenlemenin detayları şu şekilde.

Açıklanan düzeneme yapıldığında işsizlik maaşı alma kapsamı değiştirilecek. Şuan işini kendi rızası olmadan kaybeden insanlar İşsizlik maaşını 10 ay alıyordu, yeni düzenleme onaylanırsa artık işsizlik maaşı 15 ay ödenecek. Bununla birlikte kendi isteği ile işi bırakanlarda işsizlik maaşı alma hakkı kazanacak.

Kendi İşten Çıkan İşsizlik Maaşı Alabilirmi ?

Hükümet, 3 miyon civarındaki işsiz için yeni bir düzenleme yapacak. İşini kaybeden’ ler için ödenen maaş süresinin uzatılması için çalışmalar başladı.

İşsizlik maaşından yararlanan işsizler için bir kaç madde üzerinde duruluyor. İşsizlik maaşı için bazı kolaylıklar getirilecek, ve işsizlik maaşı almak eskisi kadar zor olmayacak. işsizler artık devletten işsizlik maaşı olarak 15 ay maaş alacak.

Takvim gazetesinde yer alan haberin detayları şu şekilde.

” 10 aya kadar ödenen işsizlik maaşı 15 aya kadar çıkarılacak. Ödenek miktarları uzun süreli işsizler, eğitim ve yaş kriterlerine göre yeniden düzenlenecek.  Avrupa ülkeleri ve OECD ülkelerindeki örnekler de dikkate alınacak. İşsizlik ödeneği işsizlerin asgari geçimini sağlayacak düzeyde tutulacak. İşsizlik ve kısa çalışma ödeneğinin asgari ücrete endekslenmesinden de vazgeçilmesi düşünülüyor. Her 2 ödeneğin de kişinin adına yatırılan prime göre hesaplanması öngörülüyor. İşsizlik Sigortası Fonu’ndan üniversiteli gençlere daha fazla pay ayrılacak. İşsizlik ödeneğinde prim ödeme gün sayısını doldurmayan gençlere ayrıcalık verilecek”

Bir önceki yazımız olan Genel Sağlık Sigortası Borçlanması Borç Sildirme 2016 başlıklı makalemizde 2016 GSS Prim Borcu İtirazı, 2016 GSS Prim Borcu Sorgulama ve GSS prim borcu sildirme hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.