Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

İkiz Bebek Doğum Borçlanması

27 Nisan 2015
İkiz Bebek Doğum Borçlanması

İkiz Bebek Doğum Borçlanması

Doğum borçlanmasında hedeflenen, doğum sonrası geçen süredir, çoklu gebelik sayısı değil. Yani kişiye çalışamadığı süre için borçlanma hakkı verilir. Tek seferde doğurduğu çocuk sayısının önemi yoktur. Bu nedenle, kişi, tek çocuk da doğursa, çoklu gebelikle birden çok çocuğu da olsa, ancak her doğum için iki sene borçlanma yapalabilir.

Doğum borçlanması, en fazla 2 çocuk ve her doğumdan sonra en fazla 2 yıl olmak üzere toplam 4 yıl (1440 gün) için yapılabilecektir. İkiden fazla doğum yapılmış ise tercih edilecek 2 doğum için borçlanma yapılabilecektir.

SORU : 1977 doğumluyum. 1997’de SSK’lı oldum. İkizlerim oldu. 2 çocuk mu sayılır, bir çocuk mu sayılır? Gül Fidan

CEVAP: İkiz çocuklar için, borçlanma şartlarını taşıması şartıyla bir doğum borçlanması yapabilirsiniz. Yani bir çocuk sayılır.

Bir önceki yazımız olan Askerde Genel Sağlık Sigortası başlıklı makalemizde askerde genel sağlık sigortası, askerde gss ve askere giden memur gss hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

İkiz Bebek Doğum Borçlanması Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.