Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

GSS Primi Aylık 60 Liraya Düşüyor

21 Şubat 2016
GSS Primi Aylık 60 Liraya Düşüyor

GSS Primi Aylık 60 Liraya Düşüyor

Genel Sağlık Sigortası primleri yeni düzenleme ile 60 TL ye düşüyor. İnsanların bir çoğunun çok yüksek GSS primleri sebebiyle her geçen gün borçlandığı, bu sebeplede de sağlık hizmeti alamadığı ile ilgili şikayetlerin çoğalması ile hükümet düğmeye bastı. GSS primlerinin 60 TL ye kadar indirilmesine karar verildi. Genel Sağlık Sigortası’nda, en düşük olan prim 60 TL olacak. İnsanların kazancına bağlı olarak GSS primleri  65, 197 ve 395 TL şeklinde hesaplanacak. Tüm primler ise 60 TL ye kadar inecek.

GSS primleri için yeni dönem başlıyor. Genel Sağlık Sigortası için 65, 197 ve 395 TL olarak 3 ayrı prim sistemi hayata geçirilecektir. Takvim gazetesinde yer alan habere göre; tüm primlerin 60 liraya düşürülmesi planlanıyor. Yeni düzenleme ile, lise ve üniversiteden yeni mezun olan gençler  2 sene boyunca gelir testi yaptırmadan ve prim ödemeden sağlık hizmetlerin den yararlanma imkanı getirilecek.

PLANLANAN YENİ SİSTEM

Evdeki kişi başına gelir;

Evdeki kişi başına gelir;

Brüt asgari ücretin 3’te 1’inden az olanlar (1.647/3= 549 TL): Prim ödemiyor.

Brüt asgari ücretin 3’te 1’i kadar ve üstünde olanlar (549 TL ve üstü): 60 TL

 

Bir önceki yazımız olan Sağlık Personeli Alım İlanları 2016 başlıklı makalemizde hastanelere memur alımı, hastanelere memur alımı 2016 ve hastanelere personel alımı hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.