Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Genel Sağlık Sigortası Borçlanması Borç Sildirme 2016

6 Aralık 2015
Genel Sağlık Sigortası Borçlanması Borç Sildirme 2016

Merhaba değerli okurlarımız. Sosyal güvenlik kanununu değişti, 25 yaşından küçük olan öğrenciler SGK tarafından borç çıkarılıyor. Sebep ise öğrenim gördüklerini SGK ya beyan etmemelerinden kaynaklanıyor. Aslında bu bildirim çok kolay yapılmakta Her yıl Öğrenci belgesi ile başvuru yapmak yeterlidir.

Elbette borçlu oldugunuz geriye dönük borçlanma döneminde öğrenci oldugunuzu beyan etmek zorundasınız. Unutmamak gerekirki GSS borcuna itiraz hakkınızda bulunmakta. Eğer geçerli bir sebebiniz var ise SGK tarafından size çıkarılmış borcada itiraz etme hakkınız herzaman vardır.

Bilmeniz gereken önemli şeylerden biride GSS prim borcunuzun daha da fazlalaşmaması için bazı yöntemlerde vardır. Aylık geliri 313 TL den az olan vatandaşlar gelir testi yaptırmaları gerekmektedir. İllerde Valilik ilçelerde ise kaymakamlık lara müracat edilerek yapılabilen gelir testi yaptırmayanlara GSS prim borcu çıkacaktır.

Gss Prim borcuna itiraz etmek için geriye dönük olarak biriken faizlerin silinmesi için İş Mahkemelerine başvuru yapılabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan 2016 Yılında Asgari Geçim İndirimi Ne Kadar Olacak başlıklı makalemizde 2016, asgari ücret ve Asgari Ücretliye Zam hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Genel Sağlık Sigortası Borçlanması Borç Sildirme 2016 Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.