Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

Evde çocuk bakım hizmetleri desteği uyarısı

11 Haziran 2015
Evde çocuk bakım hizmetleri desteği uyarısı

Sosyal Güvenlik Kurumu, Evde Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi İle İlgili iş ve İşlemler Hakkında Vatandaşlara Önemli Uyarılarda Bulundu
Bekar Kamu Çalışanlarına Müjde! Memures.com

Sosyal Güvenlik Kurumu, bazı internet sitelerinde, “Evde Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi” kapsamında verilecek olan 300 Avroluk destekten yararlanmak isteyen annelerden “ön başvuru” adı altında, TC kimlik numarası, telefon numarası ve e-posta adresi gibi kişisel bilgilerinin istendiği anlaşılmıştır.

Ayrıca Sosyal Güvenlik Kurumu,  danışmanlık firması tarafından verilen bu hizmetin Sosyal Güvenlik Kurumu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Avrupa Birliği tarafından finanse edildiği, danışmanlık firması aracılığıyla yapılacak başvuruların öncelikli olarak değerlendirileceği gibi gerçek dışı, vatandaşları yanıltmaya ve haksız kazanç sağlamaya yönelik bilgiler yer aldığı görüldüğünü duyurdu.

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yürütülen “Evde Çocuk Bakım Hizmetleriyle Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Operasyonu” kapsamında ön başvurular 25 Haziran tarihinden itibaren sadece www.sgk.gov.tr adresi üzerinden alınacaktır.

– Ön başvurular herhangi bir aracı kişi ya da şirkete ihtiyaç olmaksızın anneler tarafından kolayca yapılabilecektir.

– Ön başvuru aşamasında annelerden kimlik bilgileri dışında bilgi ve belge istenmeyecektir.

– Başvuru sahiplerinden hiçbir aşamada ücret talep edilmeyecektir.

– Başvuruların danışmanlık firması aracılığıyla yapılması kişilere hiçbir öncelik kazandırmayacaktır

Bir önceki yazımız olan SGK Bağ-Kur borçlarını donduruyor başlıklı makalemizde Bağ-Kur borç affı, Bağ-Kur'lu borç dondurma ve SGK Bağ-Kur borç dondurma hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

  1. mehmet dedi ki:

    Ben 3 çocuk babasiyim eşinden ayrılalı 2 yıl oldu durumum hic yok issiz ve caresizim çocuklarına bakamaz oldum ne yapacagimi bilmiyorum bu çocuk bakım procesi olan kurumunuz dan nasıl yardim alabilirmiyim lütfen bana bi yardim eli uzanmasini istiyorum lutfen

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.