Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

Emekli Aylığını Artırmak

27 Nisan 2015
Emekli Aylığını Artırmak

Emekli Aylığını Artırmak

Soru:

18 Şubat 1973 doğumluyum. 1985’te SSK’lı oldum. 6600 gün primim varİnternette 2022’de emekli olabileceğim görünüyor. Yaşım erken olduğu için henüz emekliliği düşünmüyorum. Fakat ilk giriş tarihimden itibaren asgari ücretten gösteriliyorum. Tabi ki emekliliğim de buna mukabil en düşük seviyeden olacak. Acaba şimdi prim yükseltmeye gitsek, emekliliğime ne gibi katkısı olabilir? Olur mu? Çünkü bugünden itibaren en az 4000 gün daha çalışmam gerekecek. 4000 gün daha yüksek prim ödendiği takdirde emekliliğe etkisinin olabileceğini düşündüm. Ama şirketteki yetkili çok fazla katkısının olmayacağını, olsa da 50-60 lira katkısı olabileceğini söyledi.  Hakan Çağlayan.

Cevap:

Hakan Bey, Emekli aylığını, prime esas kazanç ortalaması ile aylık bağlama oranı belirliyor. Emekli aylığı hesabına esas ortalama kazanç tutarı ne kadar yüksek, aylık bağlama oranı da ne kadar fazla olursa emekli aylığı tutarı da o kadar yüksek olur.

Bir önceki yazımız olan Askerlik Borçlanması Erken Emekli Eder mi başlıklı makalemizde askerlik borçlanması erken emekli eder mi, askerlik borçlanması erken emeklilik ve askerlik borçlanması yaparak erken emeklilik hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Emekli Aylığını Artırmak Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.