Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

Askerlik Borçlanması Erken Emekli Eder mi

27 Nisan 2015
Askerlik Borçlanması Erken Emekli Eder mi

SORU: 4 Mayıs 1977 doğumluyum. 1994 meslek lisesinden staj girişim var. Daha önceki yazılarınızdan bildiğim kadarıyla staj girişi başlangıç sayılmıyor. SGK’ dan baktığımda ilk girişim 8 Aralık 1999 olup, 3149 gün prim ödemem var. Askerliğimi 1998’de 18 ay olarak yaptım. Ne zaman emekli olabilirim? Adnan Polat

CEVAP :  Staj sigortası belirttiğiniz gibi başlangıç sayılmıyor. Askerlik Borçlanması İlgili Döneme Maledilir. Başlangıç tarihinize göre, 7000 gün prim ödemeniz şartıyla, 60 yaşınızı dolduracağınız tarihte emekli olacaksınız. Askerliğinizin 380 gününü borçlanmanız halinde, sigorta başlangıç tarihiniz 380 gün geri gider ve emekli olmak için;25 yıl sigortalılık süresi, 5900 gün prim ödeme ve 57 yaş şartlarına tabi olursunuz. 2371 gün daha prim ödeyerek toplam priminizi 5900 güne tamamlamanız şartıyla, 57 yaşınızı dolduracağınız tarihte emekli olabilirsiniz.

380 gün askerlik borçlanması üç yıl erken emekli olmanızı sağlar

Ekrem SARISU – POSTA

Bir önceki yazımız olan Doğum Borçlanması Hizmeti Geri Çeker mi başlıklı makalemizde doğum borçlanması emeklilik yaşını etkiler mi, doğum borçlanması hizmeti geri çeker mi ve doğum borçlanması işe giriş tarihini geriye çeker mi hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.