Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

2017 Bakıcı Desteği Ödemeleri Başlıyor

23 Ocak 2017
2017 Bakıcı Desteği Ödemeleri Başlıyor

Çalışan Anneye Bakıcı Desteği Projesine Ankara Ve İstanbul Da Dahil Edildi

Çalışan ve çocuğu olan annelerin iş hayatındaki devamlılığını sağlamak amacında olan projelerden Sosyal Güvenlik Kurumu’nun Ankara ve İstanbul’da ‘Çalışan annelere bakıcı desteği’  projesi kapsamında toplam 5 bin anneye ayda bin 500 liraya kadar çocuk bakıcısı için maddi yardımda bulunacak. Bu imkandan faydalanmak isteyen annelerin, sigortalı çocuk  bakıcısı çalıştırmaları halinde 0-2  yaş aralığında çocuğu olan  çalışan yada çalışmaya başlayacak konumda olan anneler yararlanabilecek.

Bu güne kadar 15 milyon Euro Bakıcı Desteği Parası Dağıtıldı

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortaklaşa bir şekilde finanse edilen ve Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yürütülmekte olan ‘ Evde Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kayıtlı Kadın  İstihdamının  Desteklenmesi Projesi’ i, Antalya, İzmir ve Bursa’da 2015 yılında uygulanan projede günümüze kadar 6 bin 755  anne ve 8 bin 418 çocuk bakıcısı faydalandı ve toplamda 15 milyon Euro kadar hibe dağıtıldı. Projenin bu başarısının ardından, proje kapsamına Ankara ve İstanbul da dahil edildi.  Ankara’da bin 500, İstanbul’da 3 bin 500 olmak üzere, toplam 5 bin annenin daha desteklenmesi proje kapsamına alındı.

2017 Bakıcı Desteği Parası 1500 Ne Kadar?

Sigortalı çocuk bakıcısı çalıştırmaları halinde 0-2 yaş arası çocuğu olan, çalışan ya da çalışmaya başlayacak işçi konumunda olan annelerin faydalanabileceği bu destekle, şartları karşılayan annelere yaklaşık bin 200 lira kadar maddi yardım yapılırken, şartları karşılayan annenin engelli bir çocuğunun olması ya da çocuğuyla tek ebeveyn olarak yaşaması halinde bu destek yaklaşık olarak bin 500 lirayı bulacak.

Bir önceki yazımız olan Sosyal Güvenlik Kurumu 110 Personel Alacak başlıklı makalemizde sgk eczacı alımı, sgk iş ilanları 2016 ve SGK Personel Alımı 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.