Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Açlık Şekeri Nedir Belirtileri Nelerdir ?

19 Kasım 2015
Açlık Şekeri Nedir Belirtileri Nelerdir ?

Açlık Şekeri Nedir Nasıl Olur ?

Merhaba değerli okurlarımız Açlık şekeri en az 8 saat her hangi bir gıda alınmadan ölçlen kan şekeri degerleridir. 10 veya 12 saatlik ölçümler daha değerlidir. Ama 8 saatlik ölçümlerde açlık şekeri için önemlidir.

Açlık kan şekeri 70 ila 100 mg dl arasında kabul edilir. 100 dl üzerinde olan degerler yüksek kan şekeri değeri olarak kabul edilir. 100 dl altında olanlar ise düşük kan şekeri olarak kabul edilir. Açlık şekerinin düşük olması hipoglisemi dedigimiz durumdur. Bu geçici raslantısal bir durumda olabilir. Sürekli bir durumda olabilir.

Oyüzden açlık kan şekeri düşüklüğünün bir hastalıgamı bağlı oldugu beslenmeyemi bağlı oldugu kişinin özel durumuna bağlı olarak tespit edilmesi gerekmektedir. Çok uzun süren açlıklar bir gece önce çok fazla miktarda karbonhidrat tüketimi ile fazla insulün salgılanması aşırı derecede hareketsizlik, kas kitlesi zayıflıgı, artan yag kitlesine bağlı olarak fazla insülin salgılama Erken dönemde düşük şeker yani Açlık şekerinde düşükük yani glisemi olabilir.

resmin alt tagı

Açlık Şekeri Nedir Belirtileri Nelerdir ? Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.