Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Sağlık Çalışanları Katılım Payı Ödemeyecek

Sağlık Çalışanları Katılım Payı Ödemeyecek

Sağlık Çalışanları Katılım Payı Ödemeyecek

Sağlık-Sen Genel Başkanı Memiş, sağlık çalışanlarına müjde verdi. Sağlık çalışanlarının yaptırmak zorunda oldukları muayene ve tetkikler nedeni ile ödemek zorunda kaldıkları katılım payının artık ödenmeyeceğini müjdeleyen Memiş, katılım payının işveren konumundaki Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından ödeneceğini belirtti.

 

Sağlık-Sen Genel Başkanı Memiş, sendika olarak sağlık çalışanlarının katılım yapı ödememesi taleplerinin Kurum İdare Kurul toplantısında kabul edildiğini belirterek, sağlık çalışanlarının zorunlu sağlık kontrolleri sırasında ödemek zorunda oldukları katılım payını artık idarenin ödeyeceğini kaydetti.

 

Çalışan sağlığına yönelik sağlık harcamalarının İş Sağlığı ve Güvenliği Mevzuatı  gereğince işveren tarafından karşılanması gerektiğine dikkat çeken Memiş, sağlık çalışanlarının kendi iredeleri dışında yaptırmak zorunda kaldıkları ve katılım payı ödemek zorunda oldukları muayene ve tetkik masraflarının kurum tarafından karşılanacağını ve çalışanların mali kayıp yaşamayacaklarını ifade etti.

Kaynak: kamusosyal.com

Bir önceki yazımız olan Sağlık Bakanlığı Personeli İller Arası Yer Değiştirme Kurası Açıldı Temmuz 2015 başlıklı makalemizde 2015 Temmuz İller Arası Yer Değiştirme Atanma Kurası, sağlık bakanlığı temmuz tayin kurası ve sağlık personeli kurum içi atama hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Sağlık Çalışanları Katılım Payı Ödemeyecek Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.