Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

Sağlık Bakanlığı ‘na 2600 Sağlık Teknikeri Kadrosu Verildi

Sağlık Bakanlığı ‘na 2600 Sağlık Teknikeri Kadrosu Verildi

Resmi Gazete de 2600 Sağlık Teknikeri Kadrosu Verildi Verilen Kadrolar Ne Anlama Geliyor 2015/1 KPSS Yerleştirmelerinde Değerlendirilebilir mi?

Bakanlar Kuruluna Ait Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Ait Kadrolarda Düzenleme Yapılması Hakkında Karar 29391 Sayılı Resmi Gazete de yayınlandı. En çok göze batan değişiklik ise Sağlık Bakanlığı ‘na ait kadrolarındaki düzenlemelerde oldu.

Yapılan değişiklik ile: Hemşire, Ebe, Sağlık Memuru, Aşçı, Teknisyen Yardımcısı, Hizmetli, Terzi ve Bekçi için ayrılan toplam 2600 kadro iptal edilerek tamamının yerine 2600 Sağlık Teknikeri kadrosu Sağlık Bakanlığına verildi.

Yapılan kadro değişikliği 2015/1 KPSS Yerleştirme tercihleri açıklandığı için herhangi bir değişiklik söz konusu değildir. Kuruma verilen yeni kadrolar bir sonraki KPSS yerleştirme tercihleri için ön hazırlık olarak değerlendirilebilir. Yeni verilen kadrolar Sağlık Bakanlığı ‘na atanma umudu ile bekleyen Sağlık Teknikerleri için bir müjdenin habercisi gibi algılanabilir. Zira uzun bir süredir bu sayıda kadro hiç bir kuruma verilmemişti.

Kaynak:kamudannehaber.com

basliksiz-2-002

Bir önceki yazımız olan Sağlık Çalışanları Katılım Payı Ödemeyecek başlıklı makalemizde sağlık çalışanları katılım payı, sağlık personeli katılım payı ödemeyecek ve sağlık-sen hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.