Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Türkiye İstatistik Kurumu Uzman Yardımcısı Alımı İlanı 2015

Türkiye İstatistik Kurumu Uzman Yardımcısı Alımı İlanı 2015

Türkiye İstatistik Kurumu Uzman Yardımcısı Alımı 

Türkiye İstatistik Kurumu Uzmanı olarak yetiştirilmek üzere sınavla, Merkez Teşkilatına, aşağıda okul
bölümü,puan türü ve sayısı belirtilen toplam 33 Türkiye İstatistik Kurumu Uzman Yardımcısı alınacaktır.

Aranan genel şartlar:

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun değişik 48’inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartları taşımak,

2- Üniversitelerin en az 4 yıllık lisans eğitimi veren Fakültelerin; İstatistik, İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri, İktisat, Uluslararası İlişkiler, Matematik, İşletme ile Mühendislik Fakültelerinin Kimya Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarının birisinden mezun olmak,

3- Giriş Sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş (35) yaşını doldurmamış olmak . (01/01/1980) tarih ve sonraki doğumlular)

4- Türkiye’nin her yerinde devamlı olarak görev yapmasına sağlık açısından engeli bulunmamak,

5- Süresi içinde başvurmak ve giriş sınavı için istenilen belgeleri kuruma vermiş bulunmak, Giriş sınavına başvuran adaylardan; yukarıda belirtilen okul ve bölüm dışında müracaat eden adayların müracaatları geçerli sayılmayacaktır.

 

BÖLÜM PUAN TÜRÜ SAYI
İstatistik KPSSP25 21
İktisat KPSSP22 4
İşletme KPSSP23 2
Uluslararası İlişkiler KPSSP33 1
Matematik KPSSP7 1
Kimya Mühendisliği KPSSP7 1
İnşaat Mühendisliği KPSSP7 1
Endüstri Mühendisliği KPSSP7 2
TOPLAM 33

iLANIN TAM METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan Lise Mezunu Personel ve Eleman Alımları başlıklı makalemizde Iş, Kamuya Lise Mezunu Memur Alımı ve kariyer.net hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.