Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Sağlık Bakanlığı Personel Alım İlanları 2017

Sağlık Bakanlığı Personel Alım İlanları 2017

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı 2017

Sağlık Bakanlığı 2017 yılında kurumlara personel alacağını açıkladı. Hangi pozisyona kaç kişi alınacağını da ayrıntılı bir şekilde verdi. Yaptığı açıklamalar ile Haziran ayı itibariyle alımların başlanacağı açıklandı. Uzun zamandır başlanan alımlar için beklenen açıklamalar da geldi.

İlan Detayları

Branşlara göre personel alınacağı belirtiliyor. Ancak başvuru yapacak olan adayların başvuru sürecini kaçırmamaları gerekiyor. Alım yapacağını resmi web sitesinde de yayımlayan bakanlık konu hakkındaki detaylı bilgileri de verdi. Başvuru yapacak adaylar KPSS-2017/5 Tercih Kılavuzu’na ihtiyaç duyacaklar. Bu kılavuzu da ÖSYM’ de yani Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi resmi internet sitesi üzerinden bulabiliyorlar. Sisteme giriş için tc no ve şifre gerekiyor.

Orta Öğretim Mezunları da Alıma Dahil Olacak

Sağlık Bakanlığı’nın alımını yapacağı 12 bin 500 personel alımının hangi düzeylerde olacağı da açıklandı. Lisans ve ön lisans mezunu alımının en çok olacağı bekleniyordu ancak şaşırtan şekilde orta öğretim mezunları için de alım yapılacağı açıklaması geldi. Bu alımın oldukça düşük olacağı ise beklenen ve bilinen bir şeydi. Yapılan açıklamalar neticesinde orta öğretim mezunlarından 853, ön lisans mezunlarından 3 bin 964 ve lisans mezunlarından ise 7 bin 683 personel alımı yapılacağı bilgisi verildi,

Hangi Unvan ve Branşlara Alım Yapılacak?

Çocuk gelişimci, dil ve konuşma terapisti, diyetisyen, ebe, fizyoterapist, hemşire, odyolog, psikolog, sağlık teknikeri, sağlık teknisyeni gibi birbirinden farklı alanlarda alım yapılıyor. En fazla alımın ile hemşirelerde olacağı açıklandı. Sağlık Bakanlığı ‘nın branş dağılımı da belli oldu.

En Fazla ve En Az Alım Yapılan Bölümler

6 bin 747 ile en fazla personel alımı hemşire olacak. İkinci sırada ise ilk ve acil yardım sağlık teknikeri bin 679 kişi ile takip ediyor, ebe bin 11 kişi ile en fazla personel alımı yapılacak branşlar olacak bu branşlardaki kişilerin lisans, ön lisans ve orta öğretim düzeyinde olacağı açıklandı. En az alım yapılacak branşlar da belli oldu. Bu branşlar ise 5 kişi ile adli tıp sağlık teknikeri ve 7 kişi ile diş protez sağlık teknikeri olarak açıklandı.

Sağlık Bakanlığı 2018 Yılında da Personel Alımı Devam Edecek

Sağlık Bakanlığı, 2017 yılında birçok personel alımı gerçekleştirmiştir. Bu alımlar, ambulans şoförü, hemşire, sağlık teknikeri gibi branşlarda olup, 2018 yılında da bu alımlar devam edecektir. Sitemiz olarak bu alımlar ilanlara çıktığı zaman en kısa ve en güncel şekilde siz ziyaretçilerimize duyuracağız. 2018 yılı ambulans şoförü alımı, 2018 yılı sağlık teknikeri alımı, 2018 yılı hemşire alımı ilanlarını sitemizden takip edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Personel Alımı 2017 başlıklı makalemizde banka personeli, İş Bankası Personel Alımı 2018 ve iş bankası personel alımı ilanları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Sağlık Bakanlığı Personel Alım İlanları 2017 Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

  1. süleyman dedi ki:

    temizlik işi varsa yapabilirim iş olsun yeterdir beni arayın lütfen

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.