Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Maliye Bakanlığı 120 Avukat Alım İlanı 2016

Maliye Bakanlığı 120 Avukat Alım İlanı  2016

Maliye Bakanlığı 2016 İş Başvurusu

Merhaba değerli okurlarımız. Maliye Bakanlığı bünyesinin avukat ihtiyacını karşılamak üzere 120 Adet Hazine avukatı alacagını duyurdu. Sizde Maliye Bakanlığı bünyesine dahil olabilmek için, alt kısımda verilmiş olan, genel niteliklere, özel şartlara, başvuru bilgilerine, özel bilgilere ve genel bilgilere ulaşarak daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilir ve başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

SINAVA BAŞVURU ŞARTLARI:
Giriş sınavına katılmak isteyenlerde son başvuru tarihi (18/12/2015) itibarıyla aşağıdaki şartlar aranacaktır.

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları
taşımak,
b) Hukuk fakültelerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt
dışındaki Yükseköğretim Kurumlarından mezun olmak,
c) Avukatlık ruhsatını haiz olmak,
ç) KPSS (B) Grubu kadrolar için yapılan 5-6 Temmuz 2014 tarihli Kamu Personel Seçme
Sınavından KPSSP3 puan türünden 70 veya üzeri puan almış olmak,
d) Başvuruyu süresi içerisinde yapmış olmak.

SINAV BAŞVURUSU:
a) Başvurular 07/12/2015 tarihinde başlayıp 18/12/2015 tarihinde saat 17:30’da sonaerecektir.
b) Giriş sınavına başvuru, Maliye Bakanlığı (www.maliye.gov.tr) ile Başhukuk Müşavirliği ve Muhakemat Genel Müdürlüğü (www.bahum.gov.tr) internet sayfalarında yayımlanacak olan Başvuru Formu doldurularak, 2014 Yılı KPSSP3 puanını gösteren ÖSYM belgesi ile birlikte şahsen, elden veya posta yoluyla yapılacaktır.
c) Şahsen, elden veya posta yoluyla başvuruda bulunmak isteyenler doldurdukları Başvuru Formunu başvuru süresi içerisinde, en geç 18/12/2015 tarihi mesai saati sonuna kadar (Saat 17:30), bu duyuruda yer alan “İletişim Bilgileri”nde belirtilen adrese teslim etmek veya Maliye Bakanlığı Genel Evrakına ulaştırmak zorundadırlar. Postadaki gecikmeden dolayı zamanında ulaşmayan başvurular işleme konulmayacaktır.
ç) Diploma veya mezuniyet belgesi ya da denklik belgesi ile avukatlık ruhsatnamesinin asıllarının sözlü sınav öncesinde ibrazı zorunlu olup, bir örneği onaylanıp alınarak asılları ilgiliye iade edilecektir.
İlanın Detayları :

http://euygulama.dpb.gov.tr/dpb_web/menu/yeni_PDF.aspx?5c4858d4-89d5-4a4f-9858-a9bcf6396449

Bir önceki yazımız olan Merkez Bankası Avukat Alım İlanı 2015 başlıklı makalemizde Merkez Bankası Personel Maaşları 2016 ve Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası İş İlanları 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Maliye Bakanlığı 120 Avukat Alım İlanı 2016 Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.