Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

İŞKUR Engelli İşçi Alımı 2017

İŞKUR Engelli İşçi Alımı 2017

İŞKUR Engelli İşçi Alımı

Ülke genelinde engelli vatandaşlarımız için gerek devlet kurumları içerisinde gerekse özel kurumlarda çalıştırılmak üzere iş ilanları yayınlanmaktadır. Engelli vatandaşlarımızın yapabileceği ölçekte yayınlanmış çokça iş internet sitelerinde mevcuttur. Buralardan yapılacak başvurularda kabul edilirken İŞKUR engelli işçi alımı yaparak hem kendi bünyesinde engelli vatandaşların çalışmasına imkân sağlamakta hem de engelli işçi gereken ve İŞKUR’a başvuran kurumlar için gerekli desteği sağlamaktadır. İnternet siteleri aracılığıyla ya da İŞKUR aracılığıyla engelli vatandaşlara çokça iş verilmesi sosyal devlet anlayışı içerisinde bizleri yükseltecektir. İnternet kariyer sitelerini engelli vatandaşların takip etmesi durumunda kendilerine uygun işi bulacak olmaları ya da İŞKUR engelli personel alımı gibi işleri takip etmeleri durumunda uygun işi edineceklerine eminim.

Engelli Personel Kadroları

Ülkemiz genelinde yasalarla sabitlenmiş olarak engelli vatandaşlara sağlanması gerken iş imkânları ile kendilerini sosyal dünyanın içinde bulmaları ruh sağlıkları için önemlidir. Bu bağlamda sağlanan pozisyonlarla kendilerine geçen yıl bazında çokça kadro açılmış ve laım sağlanmıştır. Engelli işçi alımı yapılırken kadroların neler olduğu ve genelde istihdam edilen kadrolara baktığımızda; temizlik elemanı, idari eleman, market kasa görevlisi, depo görevlisi, kasiyer, moderatör, santral, satış danışmanı vb. hemen her sektörde rastlama ve alım yapıldığını görmekteyiz.

İŞKUR engelli işçi alımlarını gerçekleştirirken engelli vatandaşlar için düzenlenen sınav üzerinden taban puan belirleyerek alımlarda başvurulara sınırlama getirmektedir. Çağrılan adaylardan istenen CV lerde pozisyonun durumuna göre bilgi ve becerileri daha önce varsa tecrübeleri konusundaki bilgiler istenmektedir. Sonrasını takip eden ve belirlenen tarihlerde mülakata alınarak işçinin iş hakkında bilgisi hâkimiyeti gibi gerek fiziksel gerek iş becerisi durumları sorgulanarak işe alma süreci tamamlanır.

İŞKUR engelli işçi alımında ilk sıralarda bulunmaktadır. Kendi bünyesinde barındıramasa da gerekli kurumlara aktarmaktadır.

Bir önceki yazımız olan 2017 Sabiha Gökçen İş İlanları başlıklı makalemizde 2017 sabiha gökçen açık pozisyonlar, 2017 sabiha gökçen pegasus iş ilanları ve 2017 sabiha gökçen temizlik iş ilanları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

  1. Necati dedi ki:

    Cokzamandan beri issizim onun icin biran evel bir ise ihtyacim var yardi ederseniz cok makbule gecer tesekurler birde ozel sofolgum vardir sayglarimla

  2. Mustafa eren dedi ki:

    Engelli emekliyim yaş 50 is arıyorum engelli maasım yetmiyor evee yatmak istemiyorum

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.