Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Emniyet Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Personel Alımı 2016

Emniyet Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Personel Alımı 2016

Emniyet Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Personel Alımı 2016

Emniyet Genel Müdürlüğü personel alıyor. Emniyet Genel Müdürlüğü 26 şubat tarihinde Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile yapmış olduğu duyuruda bünyesinin pilot ihtiyacını karşılamak üzere pilot alımı yapacaktır. Emniyet Genel Müdürlüğüne Pilot olarak başvuru yapmak isteyenler için bazı özel ve genel şartlar istenmektedir istenen şartlar şu şekildedir.

GENEL ŞARTLAR
Başvuruda bulunacak adayların Emniyet Teşkilatında Emniyet Hizmetleri Sınıfı Dışında Görevli Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Yönetmeliğinin 5. maddesinde yazılı olan ilk atamada aranacak aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir:
♦ Türk Vatandaşı olmak,
♦ Sınavın son başvuru günü olan 11/03/2016 tarihinde 18 yaşını tamamlamış olmak,
♦ Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
♦ Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
♦ Askerlik hizmetini yapmış olmak,
♦ Ülke genelinde çalıştırılmayı ve tüm uçuşlarda görevlendirilmeyi kabul etmek,
♦ Atanmak istediği unvanla ilgili olarak ilanda belirtilen öğrenim şartı, özel şartlar ve diğer nitelikleri taşımak,
♦ Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak, (Yapılacak sınavlar sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)
♦ Pilotluk lisansına sahip olmak.
♦ Emniyet Genel Müdürlüğünce yapılacak sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarılı olmak,

ÖZEL ŞARTLAR
♦ Teknik Özellikler (Uçak Pilotu)
♦ Pilot olarak minimum 500 saat çift motor sabit kanat uçuşu bulunmak. (Tercihen Beechcraft King Air B350 veya Cessna Citation XLS tip intibakı bulunmak)
♦ Teknik Özellikler (Helikopter Pilotu)
♦ Pilot olarak minimum 1000 saat helikopter uçuşu bulunmak. (Tercihen S-70 veya çift motor helikopter tip intibakı bulunmak)
♦ Sağlık Şartları
♦ Sağlık şartları Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı’ nın (ICAO) Annex1’ deki ve JAR FCL-3’ deki ticari pilot şartlarına uygun olmak. Adaylar SINIF 1-UÇUŞA ELVERİŞLİDİR sağlık kurulu raporunu, ilgili hastanelerden kendi imkânları ile temin edeceklerdir. (Sözlü ve/veya uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adayların sınava gelirken yanında getirmesi gerekmektedir.)

ilanın tam metni için tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 2016 Uzman Erbaş Alımı başlıklı makalemizde Askeri Personel Alımı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Başvuru Koşulları 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Emniyet Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Personel Alımı 2016 Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.