Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Diyanet İşleri Başkanlığı 500 Vaiz Alımı Yapıyor

Diyanet İşleri Başkanlığı 500 Vaiz Alımı Yapıyor

Diyanet Naklen 500 Vaiz Alacak

Diyanet işleri başkanlığı 500 Vaiz alımı yapacağını duyurdu. Diyanet işleri başkanlığı internet siztesi üzerinden yaptığı duyuruya göre 500 Vaiz alımı yapacağını duyurdu. Diyanet işleri tarafından 8 Ocak tarihinde yayına giren ilana göre naklen 500 vaiz ataması yapılacağını duyurdu. Peki Vaizlik Giriş Sınavına katılma şartları Nelerdir, Vaizlik Giriş Sınavı konuları ve sınav tarihi hakkında tüm ayrıntılar….

Taşra teşkilatlarında Aile ve Dini Rehberlik Bürolarında görevlendirilmek sınav ve mülakat yapılmak suretiyle 500 Vaiz ataması yapacak. Üniversitelerin 4 yıllık ilahiyat fakültelerinden mezun olan adaylar için yapılacak olan sınavda ayrıca ihtisas kursundanda başarılı olmuş olmaları gerekmektedir.

BAŞVURU ŞARTLARI
1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendindeki genel şartları taşımak,
2. Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde yer alan ortak nitelik şartını taşımak,
3. Dört yıllık dinî yükseköğrenim mezunu olmak,
4. İhtisas kursunu başarı ile bitirmiş olmak. (Bayanlarda bu şart aranmaz.)
5. Müracaatların bitiş tarihi itibariyle Başkanlıkta en az iki yıl çalışmış olmak,
6. Memuriyette adaylığı kalkmış olmak,
7. Halen Başkanlık teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesi uyarınca çalışıyor olmak (Halen vaiz kadrosunda çalışanlar ile daha önce bu kadroda çalışmış olanlar müracaat edemez).

İlanın Tam Metni İçin Tıklayınız

Bir önceki yazımız olan PTT İdari Hizmet Personeli Alıyor 2016 başlıklı makalemizde işbilgisi, işinolsa ve Postacı Alımı 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Diyanet İşleri Başkanlığı 500 Vaiz Alımı Yapıyor Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.