Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Diyanet İşleri Başkanlığı 340 Hafız Alım İlanı 2015

Diyanet İşleri Başkanlığı 340 Hafız Alım İlanı 2015

Diyanet İşleri 340 Hafız Alıyor

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinin personel ihtiyacını karşılamak üzere taşra teşkilatında münhal bulunan imam-hatip kadrolarına  2014 yılı KPSS puan sırası esas alınarak her bir grup için tabloda belirtilen boş kadro sayısının üç (3) katına kadar çağrılacak adaylar arasından sözlü sınav sonucu başarı sırasına göre kadrolu imam-hatip alınacaktır. alıyor. Sizde Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesine dahil olabilmek için, alt kısımda verilmiş olan, genel niteliklere, özel şartlara, başvuru bilgilerine, özel bilgilere ve genel bilgilere ulaşarak daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilir ve başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

1

I- BAŞVURU ŞARTLARI

1.657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak,

2.Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5 inci maddesinin (b) bendinde belirtilen “Ortak Nitelik” şartını taşımak,

3.İmam hatip lisesi mezunu veya üstü dini öğrenim düzeyine sahip olmak,

4.Lisans mezunları için 2014 yılı KPSS (B) grubu KPSSP-124, Ön Lisans mezunları içinKPSSP-123 ve Ortaöğretim mezunları için KPSSP-122 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak,

5.İmam-hatiplik yapmaya mani bir engeli bulunmamak,

İlanın Detayları:

http://euygulama.dpb.gov.tr/dpb_web/menu/yeni_PDF.aspx?9136369f-0910-4136-8b6e-794f1c0f2cac

Bir önceki yazımız olan Sahil Güvenlik Komutanlığı Memur Alım İlanı 2015 başlıklı makalemizde DPB ilanları, Eleman Alımı ve izmir bayraklı iş ilanları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Diyanet İşleri Başkanlığı 340 Hafız Alım İlanı 2015 Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.