Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Eylül 2017, Salı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Subay Alımı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Subay Alımı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Subay Alımı

Merhaba değerli okurlarımız Deniz Harp Okulu ve Deniz Astsubay MYO K.lığı Akademik Kadrolarına Öğretim Elemanı/Öğretim Görevlisi ile Deniz Kuvvetleri K.lığı Kadrolarına sözleşmeli/muvazzaf subay temini yapılacaktır.

Muvazzaf subay araştırma görevlisi için; Deniz Harp Okulu ve Deniz Astsubay MYO K.lığı akademik kadrolarına araştırma görevlisi muvazzaf subay temini yapılacaktır. Akademik personel yetiştirilmesine yönelik; araştırma görevlisi kadrolarına temin edilecek öğretim elemanlarına Deniz Kuvvetleri Komutanlığı nam ve hesabına yurt içi/dışı üniversitelerde yüksek lisans/doktora eğitimi imkânı sağlanacaktır.

KILAVUZDA GEÇEN BELLİ BAŞLI TANIMLARIN ANLAMLARI:
a. Sözleşmeli Subay Adayı: Sözleşmeli subay yetiştirilmek amacıyla ön sözleşme yapılarak askeri eğitime alınanlardır.
c. Ön Sözleşme: TSK birlik, karargâh, kurum ve kuruluşları ile sözleşmeli subay adayları arasında askeri eğitime alınmaları konusunda yapılan ve askeri eğitim dönemi başlangıcı ile subaylık nasıp kararnamesinin onay tarihine kadar geçecek süreyi kapsayan sözleşmedir.
ç. Sözleşme: Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ile sözleşmeli subay adaylarından, askeri eğitimi başarıyla tamamlayanlar arasında yapılan ve üç yıldan az, dokuz yıldan fazla olmamak üzere hizmet yükümlülüğü getiren yazılı belgedir.
d. Sözleşmeli Subay: Kendileri ile sözleşme yapılarak subay nasbedilen teğmen, üsteğmen ve yüzbaşı rütbelerini haiz subaydır.
f. Muvazzaf subay: Belli bir yükümlülük süresi olan ve rütbe bekleme süreleri sonunda binbaşı ve daha üst rütbelere terfi edebilme imkânı bulunan subaylara muvazzaf subay denir.
g. Askeri Eğitim: Muvazzaf/sözleşmeli subay/astsubay adaylarına okul, kurum, sınıf okulu, kıtalar veya eğitim merkezlerinde yaptırılacak olan temel askerlik ile subaylık anlayışı kazandırma eğitimidir.

Bir önceki yazımız olan Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Personel Alım İlanı başlıklı makalemizde Eski Hükümlü Personel Alımı, İlan ve Iş hakkında bilgiler verilmektedir.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Subay Alımı Haberine Ait Etiketler


Warning: mysqli_query(): MySQL server has gone away in /home/iskurrge/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1877

Warning: mysqli_query(): Error reading result set's header in /home/iskurrge/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1877

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz