Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Subay Alımı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Subay Alımı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Subay Alımı

Merhaba değerli okurlarımız Deniz Harp Okulu ve Deniz Astsubay MYO K.lığı Akademik Kadrolarına Öğretim Elemanı/Öğretim Görevlisi ile Deniz Kuvvetleri K.lığı Kadrolarına sözleşmeli/muvazzaf subay temini yapılacaktır.

Muvazzaf subay araştırma görevlisi için; Deniz Harp Okulu ve Deniz Astsubay MYO K.lığı akademik kadrolarına araştırma görevlisi muvazzaf subay temini yapılacaktır. Akademik personel yetiştirilmesine yönelik; araştırma görevlisi kadrolarına temin edilecek öğretim elemanlarına Deniz Kuvvetleri Komutanlığı nam ve hesabına yurt içi/dışı üniversitelerde yüksek lisans/doktora eğitimi imkânı sağlanacaktır.

KILAVUZDA GEÇEN BELLİ BAŞLI TANIMLARIN ANLAMLARI:
a. Sözleşmeli Subay Adayı: Sözleşmeli subay yetiştirilmek amacıyla ön sözleşme yapılarak askeri eğitime alınanlardır.
c. Ön Sözleşme: TSK birlik, karargâh, kurum ve kuruluşları ile sözleşmeli subay adayları arasında askeri eğitime alınmaları konusunda yapılan ve askeri eğitim dönemi başlangıcı ile subaylık nasıp kararnamesinin onay tarihine kadar geçecek süreyi kapsayan sözleşmedir.
ç. Sözleşme: Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ile sözleşmeli subay adaylarından, askeri eğitimi başarıyla tamamlayanlar arasında yapılan ve üç yıldan az, dokuz yıldan fazla olmamak üzere hizmet yükümlülüğü getiren yazılı belgedir.
d. Sözleşmeli Subay: Kendileri ile sözleşme yapılarak subay nasbedilen teğmen, üsteğmen ve yüzbaşı rütbelerini haiz subaydır.
f. Muvazzaf subay: Belli bir yükümlülük süresi olan ve rütbe bekleme süreleri sonunda binbaşı ve daha üst rütbelere terfi edebilme imkânı bulunan subaylara muvazzaf subay denir.
g. Askeri Eğitim: Muvazzaf/sözleşmeli subay/astsubay adaylarına okul, kurum, sınıf okulu, kıtalar veya eğitim merkezlerinde yaptırılacak olan temel askerlik ile subaylık anlayışı kazandırma eğitimidir.

Bir önceki yazımız olan Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Personel Alım İlanı başlıklı makalemizde Eski Hükümlü Personel Alımı, İlan ve Iş hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Subay Alımı Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.