Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Cumhurbaşkanlığı Personel Alımı 2017

Cumhurbaşkanlığı Personel Alımı 2017

2017 Cumhurbaşkanlığı Personel Alımı İlanları

İhtiyaca göre zaman zaman gerçekleşen personel alımları, Cumhurbaşkanlığında da ihtiyaca göre yıl içerisinde devam edecektir. Cumhurbaşkanlığı personel alımı 2017 yılının ilk çeyreğinden başlayarak personel ihtiyacına göre Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği aracılığıyla devam etmesi beklenmektedir. Cumhurbaşkanlığı personel alımında genel şartlar ve notlar uygulayarak daha nitelikli personele ulaşmayı hedeflemektedir. Bu süreç biraz yoğun olsa da Cumhurbaşkanlığı personeli olmak gibi ayrıcalıklı sosyo-kültürel ve ekonomik haklara ulaştırmaktadır. Devlet tarafından uygulanan sınavlar üzerinden not barajları koyarak alımlarını gerçekleştirmektedir. Ayrıca kendi CV şablonu dâhilinde bir CV doldurmanızı da istemektedir.

Cumhurbaşkanlığı Personel Alımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlanan personel talebine uygun olan adaylar ilanın yayınlandığı tarihten itibaren son tarihine kadar ilgili adreste belirtilen internet adresi üzerinden başvurularını yapabilirler. Genellikle ilgili adres olarak www.iskur.gov.tr adresi belirtilmektedir. Başvuru sırasında belirtilen alanlarda gerçeğe aykırı herhangi bir doldurma işlemi gerçekleştirmeyin ve herhangi bir gerçek olmayan belge beyanında bulunmayın. Cumhurbaşkanlığı personel alımı KPSS sonuçlarına göre taban puan belirlenerek yapılacağından 2016 KPSS puanınıza göre doğru puanı beyan ederek işlemleri gerçekleştirin. İstenilen taban puanına göre başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. İhtiyaç duyulan personel için açılan taleplere başvuran adaylar, eğitim durumlarına, bilgi ve becerilerine, tecrübelerine, KPSS ve yabancı dil puan durumlarına varsa öncelik durumlarına göre belirlenerek kuruluşa bildirilir. Sınav uygulanmayıp sadece mülakat uygulanacak kişiler müracaat tarihinden sonra açıklanan bir tarihte adaylar çağrılacaktır. Cumhurbaşkanlığı personel alımında ayrıca gerekli olan memur şartlarını taşımasını da şart koşmaktadır. Memur alımında geçerli olan genel geçer kurallar Cumhurbaşkanlığı personel alımında da geçerlidir. Özel istisnai durumları ve uygulanacak süreci ayrıca bildirerek personel başvurularını almaktadır. Cumhurbaşkanlığı 2017 yılında da personel alımına ihtiyaca göre devam etmesi beklenmektedir.

Bir önceki yazımız olan 2017 Lise Mezunu İş İlanları başlıklı makalemizde düz lise mezunu iş ilanları, lise mezunları için memur alımı ve lise mezunlarına devlette iş imkanı hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.