Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

2017 Lise Mezunu İş İlanları

2017 Lise Mezunu İş İlanları

Lise Mezunu Personel Alımı İş İlanları 2017

Ülkemizde ki eğitim düzeyinin yüzde yetmişlik bir kısmı lise ve dengi okul mezunudur, yüksek öğrenimlerini çeşitli sebeplerle tamamlayamamışlardır. Bu kadar fazla kişini eğitim seviyeleri aynı olunca pek çok sektör ve alandan iş imkanları doğar. 2017 lise mezunu iş ilanları kategorilerinden kamu kurum ve kuruluşları ile birlikte özel sektörden de pek çok iş bulabilme imkanı vardır.

Hangi Görevlere Uygundur

Lise eğitimi aldığınız bölümlere göre iş seçerseniz avantajlı olarak başlamış olursunuz, bunun yanı sıra meslek lisesi harici düz veya anadolu kısımlarından mezun iseniz kamu kuruluşları için düz memur statüsünde yada özel firmalarda sekreterlik, şoförlük, temizlik görevlisi gibi çeşitli pozisyonlarda çalışılabilir. Lise mezunu olarak daha farklı görevler için de yeterlilik sağlamanız durumu ile talepte bulunabilirsiniz. Kamu başvurularında genel olarak başarılı sayılabilecek sınav puanlarından yararlanılır.

Lise Mezunları İçin İşler

Bazen aldığınız temel eğitim yeterli olmaz ve ekstra bilgi yada tecrübe gerektirir, artı olarak gittiğiniz kursları ve aldığınız sertifikaları lise mezunu iş ilanları tablolarında ki özellikleri belirtilen işlerle karşılaştırılarak başvuru yapabilmeniz mümkündür. Mezun olduğunuz bölümlere göre yada ekstra edindiğiniz sertifikalara göre iş bulmanız olasıdır, aşçılık sertifikası olan bir teknik lise mezunu pekala da bir otelin mutfağında çalışabilir. Yani kast edilen aslında işinizi kendiniz belirlersiniz yapmak istediğiniz mesleğin eğitimini farklı yollardan alabilirsiniz böylece iş için şansınızı artırabilirsin.

Lise Mezunlarının Ortak Kaderi

Her ne kadar iş fırsatları çok ve çeşitli olsa da, nüfusun genelinin lise mezunu olduğu düşünülürse en büyük dez avantajı da işi kapmak için yarışmanız gereken pek çok rakiplerinizin olmasıdır. İş konusunda artılara geçmek istiyorsanız işin özü kendinizi geliştirmenizden geçer, elinize geçen her fırsatı değerlendirmeyi ihmal etmeyin.

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı Elektrik Ustası İş İlanları 2017 başlıklı makalemizde elektrik ustası arayan şantiyeler, elektrik ustası şantiye iş ilanları ve inşaat ustası arayan firmalar yurtdışı hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.