Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Para Kazanmak İçin Hangi Yatırım?

Para Kazanmak İçin Hangi Yatırım?

Yatırım Yapmak İçin İpuçları

Birçok insan hayatını kazanmak için para kazanır ve daha da çok kazanmak ister. İnsanların bu para kazanma merakları onları çeşitli alanlara yönlendirmiştir. Bu alanlardan biride yatırım ile para kazanmaktır. Yatırım birçok dala ayrılır. Kiki insan arsaya para yatırır kimi insan borsaya girer kimisi hisse senedi ile uğraşırken bir kısmı da eski usul olan yastık altı denilen altına para yatırır. Hal böyle olunca da insanlar ya yatırdıkları ile kârlı çıkarlar. Ya da bu işin sonunda zararlı ayrılırlar. Yatırım riskli bir iştir. İşin sonunda kazanmakta vardır kaybetmekte bu nedenle yatırımda çok dikkatli olmak gerekir. Kişinin sanki yaptıracağı her para son kurşunuymuş gibi kullanması gerekir.

Borsa ile Yatırım

En popüler yatırım yöntemlerinden biri olan borsa iyi takip etmeyen sadece kafasına göre oynayan insanlar için çok sıkıntılı olabiliyorken iyi takip eden, analizlerini, iyi yapan, ve sabırlı olan kişiler için gelir kapısı hâline bile gelir. Bu nedenle borsada çok dikkatli olmak gerekir. Hangi bölüme yatırılacak çok önemlidir. Bir dönem dolar iyi kazandırıyorken başka bir dönem Euro atağa geçebilir. Bu nedenle borsada analizde çok önemlidir. Kazanan insanların çoğu şu işi çok iyi yaptıklarını söylüyorlar. Sabırlı olmaları gerektiğini. Sabırlı insan her gördüğüne bu gelecek diye atlamamalı. Analizleri çok iyi olmalı ve doğru anı beklemeli.

Arsa ile Yatırım

Daha çok borsayla ilgilenmeyen zamanı olan ve acele para ihtiyacı olmayan insanlar için kullanılan bir yatırım yöntemidir. Burada kişi boş bir arsa bulur ve bunu satın alır. Kısa vadede bu arsadan bir şey beklememelidir ama uzun vadede birçok arsa ederinin iki ucu katını bulur. Uzun vadeden kasıt 10 yıla kadar çıkabilir. Bu nedenle arsayı alan insanlar çok acil paraya ihtiyaçları olmadığı takdirde arsalarını satmazlar.

Hisse Senedi ile Yatırım

Genelde kaybedenlerin en çok kaybettiği kazananların ise en çok kazandığı yatırım yöntemidir. Bu nedenle biraz nankör bir yatırım aracıdır ama kazandırdığı yüksek meblağlar sayesinde yatırımcıların sürekli iştahını kabartır burada da en önemli kural analizdir. Analiz olmadan hiçbir şey olmaz ve araştırma yapmak da önemlidir.

Altın ile Yatırım

Genelde ev kadınlarının tercih ettiği yastık altıda denilen bir yöntemdir ve zor zamanlarda çok yardımcı olduğunu söyleyebiliriz. Günümüzde bankalar aracılığı ile altın yatırımı yapmak yaygınlaştı. Ancak altınlarını evde saklayanların sayısı da az değildir. Sizlerde evde altın biriktiren kişilerdenseniz güvenliği artırmanızı tavsiye ederiz.

Bir önceki yazımız olan İnternet'ten Para Kazanma başlıklı makalemizde Ek Gelir, internetten para kazanma ve internetten yapılacak işler hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Para Kazanmak İçin Hangi Yatırım? Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.