Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Para Biriktirmek İsteyenler İçin 10 Pratik Tavsiye

Para Biriktirmek İsteyenler İçin 10 Pratik Tavsiye

Para Biriktirmek

Tasarruf etmek Para Biriktirmek herkesin istediği fakat uygulamakta zorlandıkları bir durumdur. Bu işi kolaylaştırmak için bazı tavsiyelerde bulunmak istiyoruz. İşte Para Biriktirmek İsteyenler İçin 10 Pratik Tavsiye…

1.Giderleri Takip Etmek

Aylık bir gelir ve gider tablosu hazırlayıp bir ay boyunca izleyip ödemeleri, gerekli veya gereksiz ihtiyaçları kontrol etmeyi deneyin. Çünkü para biriktirmek için önce hesabınızı bilmelisiniz. Bu amaçla kendinize ajanda ayarlayabilirsiniz. Yada akıllı telefonlarınıza not tutabilirsiniz.

2.Aylık Harcamaları Azaltmak

Gelir ve giderleri belirledikten sonra para biriktirmek için bunlarda azaltma yapmak gerekir. Gereksiz ihtiyaçları tamamen kaldırıp gereklilerde ise tasarruf yoluna gidebilirsiniz.

3.Yatırım Yapmak İçin Para Ayırmak

Yatırım yapmak için para ayırmak iyi bir birikim yöntemidir. Bu konuda internet üzerinden yapacağınız yatırımlar işinizi kolaylaştıracaktır.

4.Hayallerinizin Peşinden Gitmek

Eğer para biriktirmek için kendinizde yeterli iradeyi bulamıyorsanız hayallerinizi devreye sokun. Giderlerinizi minimuma indirip hayallerinize yaklaşmaya çalışın. Bunun için öncelikle kısa vadeli küçük hedeflerle başlayabilirsiniz. Büyük ve ulaşılması zor hedefler koymak bıkkınlık oluşturabileceği gibi vazgeçmenize de sebep olabilir.

5.Daha Fazla Kazanmak İçin Ek İş

Gelirinizin para biriktirmek için yeterli olmadığını düşünüyorsanız ve birikim yapmak istiyorsanız mesai saatleriniz dışında ek işler yapabilirsiniz. Bir çok insan gerçek mesleğinin yanı sıra ek iş yaparak kazançlarını artırıyor. Hemde bunu evlerinden çıkmadan yapıyorlar. Sizlerde evde ek iş fikirlerini meerak ediyorsanız aşağıda verdiğimiz linki ziyaret edebilirsiniz.

Tüm Evde Ek İş Fikirleri için Evde Ek İş linkini ziyaret edebilirsiniz.

6.Lüks Yaşamı Ertelemek

Her ay elinize geçen para artarsa daha fazla para biriktireceğinizi düşünebilirsiniz. Ama bununla beraber gideriniz de artar ve aslında durum aynı kalır. Bu yüzden daha fazla para kazandığınız zamanlarda da tasarruf ve para biriktirme planlarınızın dışına çıkmamaya çalışın.

7.Kredi Kartı Kullanımınıza Dikkat Etmek

Kredi kartı farkında olmadan normalde harcayacağınız paradan daha fazlasını harcatabilir. Kredi kartı kullanımında yapılan hatalar para biriktirmeyi engeller. Bu yüzden bilinçli kullanmak gerekir. Bu amaçla kredi kartı limitiniz kademeli olarak düşürebilir son olarak ise kartınızı kapatabilirsiniz.

8.Eğlence İçin Para Biriktirme Planından Uzaklaşmamak

Genellikle eğlence için yapılan harcamalar en fazla harcamalar olmaktadır. Para biriktirmek istiyorsanız daha az masraflı hobiler edinip evde eğlenceli vakit geçirmeyi deneyebilirsiniz. Mesela yaz tatilinde tatil planlayarak ve bunu hayal ederek kendinizi motive edebilirsiniz.

9.Hızlı Alışveriş Yapmak

Alışverişte geçirdiğiniz vakit arttıkça yapacağınız alışveriş miktarı da artacaktır. İhtiyaçları belirleyip hızlıca satın almak fazla harcama yapmamanızı ve birikim için daha fazla bütçe ayırmanızı sağlar.

10.Kişisel İhtiyaçları Ayrı Planlamak

Tasarruf ederken kişisel gelirleri kısmak en zor olanıdır. Bu sebeple kişisel her türlü gideri ayrı planlamak daha doğru olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Para Kazanmak İçin Hangi Yatırım? başlıklı makalemizde altın yatırımı, borsa ve para kazanma hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Para Biriktirmek İsteyenler İçin 10 Pratik Tavsiye Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.