Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

YDS Sonbahar dönemi başvuru bilgileri ve kılavuzu

31 Mayıs 2015
YDS Sonbahar dönemi başvuru bilgileri ve kılavuzu

Yabancı Dil Sınavı YDS Sonbahar dönemine katılacak olan adaylar için başvuru kılavuzu yayımlandı. ÖSYM tarafından gerçekleştirilen YDS Adaylar YDS sonbahar dönemi sınavı ile ilgili merak ettikleri bilgilere de buradan ulaşabilecekler. Adaylar sınav ücretini yatırarak başvurularını 15-24 Temmuz 2013 tarihleri arasında yapabilirler.  2013-YDS Sonbahar Dönemi Sınavı ÖSYM tarafından 1 Eylül 2013 tarihinde uygulanacak olup, ilgili Yönetmelik gereği Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dillerinde yapılacaktır.

4 Ocak 2013 tarihli ve 28518 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik ile Kamu Personelinin Yabancı Dil Bilgisi Seviyesinin Tespitine Dair Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik uyarınca; Merkezimiz tarafından 1 Eylül 2013 tarihinde uygulanacak olan 2013-YDS Sonbahar Dönemi Sınavı, ilgili Yönetmelik gereği Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dillerinde yapılacaktır.

2013 YDS Sonbahar Dönemi Başvuru Kılavuzu

YDS Sonbahar Dönemi Aday Başvuru Formu

Başvuru İşleminde Adayların İzleyeceği Yol

YDS Sonbahar Dönemi Başvuru Merkezleri

Adaylar, 2013-YDS Sonbahar Dönemi Kılavuzu ile Aday Başvuru Formuna başvuru süresi içinde ÖSYM’ninhttp://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabileceklerdir. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır. Kılavuzda; başvuru, sınav, değerlendirme, sınav sonuçlarının kurumlarca kullanımı ile ilgili ayrıntılı bilgiler yer almaktadır. Sınava başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Sınav ücretini yatırmış olmak sınava başvuru için yeterli değildir. Sınava başvuru işleminin kılavuzda belirtildiği şekilde tamamlanmış olması gerekmektedir. Sınav ücretini yatırıp başvuru işlemini tamamlayan adayların başvuru bilgilerini, başvuru süresi içinde ÖSYM’ninhttps://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden kontrol ederek başvuru kayıt bilgilerinin bir dökümünü edinmeleri ve bu dökümü, sınavın diğer tüm aşamalarında gerekeceğinden özenle saklamaları yararlarına olacaktır.

Bir önceki yazımız olan 2015- LYS Sınav Görevlileri açıklandı başlıklı makalemizde 2015 LYS gözetmen ücretleri, 2015- LYS Sınav Görevli başvuru sorgulama ve LYS sınav görevlilerin alacağı ücretler hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

YDS Sonbahar dönemi başvuru bilgileri ve kılavuzu Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.