Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

ÖSYM sınav görevlisi nasıl olunur?

27 Mayıs 2015
ÖSYM sınav görevlisi nasıl olunur?

ÖSYM sınavlarında gözetmen veya sınav görevlisi olarak görev yapacak olanlar, sınav öncesinde başvuru yapması gerekmektedir. ÖSYM’nin gerçekleştirdiği tüm sınavlarda görev almak isteyenler, aranan şartları taşıyorlarsa görev alabilmektedir. ÖSYM sınav görevlileri belirlenen oranda sınav ücreti aldıkları için bu göreve yoğun başvuru yapılıyor. İyi bir gelir kazanmak için ÖSYM sınavlarında gözetmen, görevli, salon sorumlusu, salon başkanı gibi görevler için kuruma başvurmak yeterlidir. ÖSYM Görevli İşlemleri (GİS) bölümünden yapılmaktadır.

ÖSYM tarafından düzenlenen sınavlarında görevli olmak için sınav öncesince açıklanan tarihlerde başvuru yapılmaktadır. ÖSYM her sınav öncesi duyuru yayınlayarak, görevli başvuruları almaya başlıyor. ÖSYM sınav görevlisi olmak için açıklanan tarihlerde internetten de başvuru yapılabilir.

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen sınavlarda görev yaparak kısa sürede iyi bir ücret alınması mümkün oluyor. ÖSYM sınavlardan önce başvuruların başladığını adaylara duyuruyor. Sınavlarda görev alarak gelir kazanmak isteyenler kurumun duyurularını takip ederek görevli başvurusu yapması yeterlidir.

ÖSYM Görevli İşlemleri Giriş

Kurumun görevli başvurusu, GİS işlemler bölümünden online yapılmaktadır. ÖSYM http://gis.osym.gov.tr sitesine giriş yaparak görev başvurusu yapmak için sisteme kayıt olunur.

OSYM Görevli İşlemleri Sistemi Giriş için TIKLAYINIZ

ÖSYM GİS Nasıl Kayıt Olunur?

GİS KAYIT İŞLEMLERİ – ÖSYM GİS KAYIT İŞLEMLERİ

Öğrenci Seçme Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından düzenlenen sınavlarda görev almak isteyen idareci öğretmen ve hizmetlilerin talep işlemleri internet üzerinden online yapılmaktadır.

ÖSYM GİS giriş işlemleri için ilk önce ÖSYM’ye kayıt yaptırmak ve şifre oluşturmak gerekmektedir.

Ösym gis kayıt işlemleri okullardan da yaptırılabilir.

Bir önceki yazımız olan 2015-KİT İç Denetçi başvuruları başlıyor başlıklı makalemizde 2015-KİT İç Denetçi sınav konuları, 2015-KİT sınavı ve İç Denetçi ne iş yapar hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.