Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

LYS Sonuçları Açıklandı

30 Haziran 2015
LYS Sonuçları Açıklandı

ÖSYM Lisans Yerleştirme Sınav sonuçlarını açıkladı. Tercih işlemleri 6-14 Temmuz tarihleri arasında yapılacak.

ÖSYM Başkanlığı LYS sonuçlarıın açıkladı. Sonuçların açıklanmasının ardından tercih yapma hakkı olan öğrenciler için tercih maratonu başlıyor. Üniversite tercih işlemleri 6-14 Temmuz 2015 tarihleri arasında yapılacak.

 

LYS sınavı ile ilgili bir de yeni gelişme yaşandı. ÖSYM tarafından yapılan açıklamada iki kimya ve bir İngilizce sorusunun iptal edildiği bildirildi. Sorulardan en az birini işaretleyen adayların bu soruları doğru cevapladığı kabul edildi ve puanlama bu şekilde yapıldı.

 

Adaylar LYS sonuçlarını httbs://sonuc.osym.gov.tr adresinden TC kimlik numaraları ve aday şifreleri ile öğrenebilecekler.

Bir önceki yazımız olan Üniversite Kontenjanları Kılavuzunu Yayımlandı başlıklı makalemizde ÖSYM, ösym kılavuz ve üniversite kılavuz hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.