Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

LYS-1 Matematik sınavı soruları ve cevap anahtarı

14 Haziran 2015
LYS-1 Matematik sınavı soruları ve cevap anahtarı

14 Haziran 2015 Pazar günü üniversite giriş sınavının ikinci basamağı olan Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) devam etti. 13 Haziran Cumartesi günü LYS-2 fen bilimleri sınavı gerçekleşti. Saat 10.00’da başlayan ve tek oturumda 135 dakikada gerçekleşen sınavlarda öğrenciler ter döktü. LYS-2’de, fizik, kimya ve biyoloji testlerinden hazırlanan sorular cevaplandı. Üniversite adaylarının katıldığı Lisans Yerleştirme Sınavları kapsamında Matematik Sınavı LYS-1 bugün gerçekleşti. Adayların zorlandığı Matematik sorularının ve çözümlü cevap anahtarının yayınlanması beklenmeye başladı. Adaylar ÖSYM’nin bir an önce cevap anahtarını yayınlamasını bekliyor. 2015 LYS matematik soruları ve cevapları ÖSYM ile eş zamanlı olarak sitemizde yer alacak. Adaylar hatırladıkları yanıtları cevap anahtarından kontrol ederek, tahmini puanlarına ulaşabilecekler…

2015 LYS 1 Matematik Sınav Soruları ve Cevapları

Üniversiteye geçişte önemli adımlardan birisi olan LYS maratonunun ilk haftaki sınavları tamamlandı. ÖSYM, LYS’de ikinci gün LYS matematik sınavı soruları ile cevap anahtarı henüz yayınlanmadı. Sınav soruları yaınlandığı anda sayfamızdan da soru ve yanıtlarına ulaşabilirsiniz. Adaylardan gelen sınav yorumları da bu sayfada değerlendirilebilir….

Sınava, 779 bin 281 aday başvuru yaptı. 2 bin 555 binada gerçekleştirilen sınav, tek oturumda uygulandı. Sınav 135 dakika sürdü. Sınavda adaylara, matematik ve geometri testleri soruldu.

Adaylar salonlara, kimlik ve güvenlik kontrolleri yapılarak alındı. Sınavların yapıldığı binalara girişte adayların ve sınav görevlilerinin emniyet görevlileri tarafından üstleri aranarak salonlara alındı.

Bugün sabah saat 10.00’da başlayan LYS-1’de, matematik ve geometri testi yer aldı. Adaylara matematik testinde yer alan 50 soru için 75 dakika yanıt için süresi verildi. Geometri testinde yer alan 30 soru için ise 60 dakika cevaplama süresi verildi. LYS sonrası adaylar şifreleriyle aday işlemleri sistemi üzerinden kendi cevap kağıtlarını ve soruların tamamını görebilecekler. Bu yıl da önceki sınavlarda olduğu gibi ÖSYM soruların yüzde 20’si yayınlayacak.

Sınava katılan adayların aklında kalan LYS Soruları ve Cevaplarını yorum bölümünden yazarak bizimle paylaşabilirler.

Bir önceki yazımız olan 2015-Mühendislik Tamamlama Sınavı Başvuruları başlıklı makalemizde 2015-mühendislik tamamlama sınavı, 2015-mühendislik tamamlama sınavı başvurular ve 2015-mühendislik tamamlama sınavı başvuruları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

LYS-1 Matematik sınavı soruları ve cevap anahtarı Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.