Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

2016 YGS Giriş Belgesi Sorgulama

2016 YGS Giriş Belgesi Sorgulama

2016 YGS Giriş Belgesi Sorgulama

Üniversitelere girmek isteyenler için girişin ilk adımı olan YGS’ sınavına gireceklerin sınav yerleri bu gün belli oluyor. Yüzbinlerce adayın büyük bir heyecanla beklediği AİS YGS sınav giriş yerleri bugün netleşiyor. Üniversite sınavına girmeyi bekleyen milyonlarca aday sınava gireceği yerler  bugün ÖSYM internet sayfasından altındaki bağlantıdan size ait tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi yaptığı açıklamada 13 Mart 2016’da tarihinde yapılacak Yükseköğretime Geçiş sınavı olan Üniversiteye girişte ilk adımı olan haftaya Pazar günü yapılacak sınav için giriş belgelerinin bugün açıklanacağını duyurmuştu.

Sınava on günlük kısa bir süre kala Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından sınav giriş belgeleri 3 Mart 2016 tarihinde yani Perşembe günü açıklanıyor. Adaylar Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi internet sitesi olan ais.osym.gov.tr adresine giriş yaparak T.C kimlik numaraları ve şifrelerini kullanarak AİS üzerinden sadece kendileri öğrenebilecek.

2016 YGS giriş belgesi için https://ais.osym.gov.tr/

Bir önceki yazımız olan 2016 YGS Başvuru Tarihi Belli Oldu başlıklı makalemizde ÖSYM 2016 LYS başvuru tarihleri, ÖSYM 2016 YGS giriş şartları ve ÖSYM 2016 YGS ne zaman hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

2016 YGS Giriş Belgesi Sorgulama Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.