Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

2015-Mühendislik Tamamlama Sınavı Başvuruları

11 Haziran 2015
2015-Mühendislik Tamamlama Sınavı Başvuruları

Teknik Öğretmenlere mühendis olma yolunu açan Mühendislik Tamamlama Sınavı için başvurular başladı. 2015 yılı Mühendislik Tamamlama Sınavı için başvuru süreci başladı. ÖSYM tarafından düzenlenen sınava Teknik Öğretmenler katılabiliyor. Teknik öğretmenlere sınav puanına göre mühendis olma imkanı sunan sınavın tarihi ve başvuru detayları aşağıda yer alıyor. 2015 Mühendislik Tamamlama Sınavı 26 Temmuz 2015 tarihinde Ankara’da gerçekleşecek.

ÖSYM’nin düzenlediği Teknik Öğretmenler İçin Mühendislik Tamamlama Programları Giriş Sınavı (2015-Mühendislik Tamamlama) ile ilgili duyuru 10 Haziran tarihinde yayınlandı. Teknik öğretmen olarak çalışan adayların sınava başvuru yapacağı bildirildi.

ÖSYM tarafından yapılan duyuruda, 3795 sayılı Kanun’un 4. maddesi gereğince hazırlanan ve 07.08.1992 tarihli ve 21308 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Teknik Öğretmenler İçin Düzenlenecek Mühendislik Programlarının Uygulama Esas ve Usulleri Yönetmeliği” ve bu doğrultuda alınan Yükseköğretim Genel Kurulu kararı uyarınca, ÖSYM tarafından Teknik Öğretmenler İçin Mühendislik Tamamlama Programları Giriş Sınavı (2015-Mühendislik Tamamlama) yapılacağı belirtildi.

26 Temmuz 2015 tarihinde Ankara’da yapılacak olan sınava başvuru işlemlerinin 11 Haziran 2015 bugünden itibaren başladı. Başvuruların 24 Haziran 2015 tarihinde sona ereceği açıklandı.

Sınava katılmak isteyen adayların, yayınlanan kılavuzu dikkatle incelemeleri istendi. Sınava katılım için Aday Başvuru Formuna başvuru süresi içinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşılabiliyor. Sınavaa başvurma, sınav, değerlendirme ile ilgili ayrıntılı bilgiler kılavuzda adaylara açıklanıyor.

2015-Mühendislik Tamamlama Sınavı bilgileri için TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan LYS’de hangi oturuma kaç kişi katılacak? başlıklı makalemizde 2015 LYS, Lisans Yerleştirme Sınavları ve lys hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.