Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

2015 LYS YGS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

15 Haziran 2015
2015 LYS YGS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

Yükseköğretime sınavsız geçiş hakkı bulunan adaylar ile 15 Mart 2015 tarihinde yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS 2015) ve 13-14-20-21 Haziran 2015 tarihlerinde yapılan Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS 2015) sonuçlarına göre, adaylardan alınan tercihler doğrultusunda, 2015-ÖSYS yükseköğretim programlarına merkezî yerleştirme işlemleri tamamlandığı anda osymsinav.net’ten ulaşabilirsiniz.Sonuçların en geç bir hafta içerisinde açıklanması bekleniyor.

Üniversite tercih süresi doldu..LYS sınavına giren binlerce üniversite adayı öğrenci lys üniversite tercihleri yaptılar ve tercih süresi sona erdi..adaylar şimdi üniversite tercihlerinden sonra lys yerleştirme sonuçlarını merakla beklemeye başladı..LYS tercih dönemi sona erdi. 2015 LYS tercihleri Temmuz 2015 tarihi içinde sona erdi. Bu tarihten sonra üniversite tercih sonuçları heyecanı başladı. Üniversite adayları nereye yerleştiğini öğrenecekler. Peki Üniversite tercih sonuçları ne zaman Açıklanacak ?

2015 LYS Üniversite Yerleştirme Sonuçlarını Öğrenmek için Tıklayınız

2015 LYS yerleştirme sonuçları geçen sene 6 gün gibi kısa bir zaman içinde açıkalnmıştı.Yani sonuçlar en geç bir hafta içinde açıklanacak. Bir yükseköğretim programına yerleşen adaylar eylülün ilk haftası itibariyle üniversitelere kayıtlarını yaptıracaklardır.

Adaylar, yerleştirme sonuçlarını ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

2015-ÖSYS Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler

2015-ÖSYS merkezî yerleştirme sonuçları ile bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri Eylül 2015 tarihleri arasında ilgili üniversiteler tarafından yapılacaktır. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekmektedir.

Bir yükseköğretim programına yerleşen tüm adaylara başarılı bir üniversite hayatı dileriz

Bir önceki yazımız olan 13 Haziran 2015 LYS- 4 Sosyal Bilimler Soru ve Cevap Anahtarı başlıklı makalemizde 13 haziran LYS- 4 Sosyal Bilimler Soruları, LYS- 4 Coğrafya-2 soruları ve LYS- 4 Felsefe Grubu Soruları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

2015 LYS YGS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.